Radio Wrocław Kultura: Ściana Dźwięku [SŁUCHAJ od 20:00]

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2017-08-07 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-08-07 19:40
A|A|A

Będzie o nowościach wydawniczych. Nie tylko płytowych. W księgarniach pojawiło się ostatnio bowiem parę interesujących pozycji, m.in. pierwsza na naszym rynku biografia Jacka White’a („Obywatel Jack.

O tym, jak Jack imperium z bluesa zbudował” autorstwa Nicka Hasteda), kolejna - ale z wszystkich do tej pory wydanych najbardziej udana - ksiązka o Guns N’ Roses („Ostatni giganci z rockowej dżungli” Micka Walla) oraz zaktualizowana, dociągnięta do niedawnego polskiego koncertu, historia Red Hot Chili Peppers („Kalifornizacja”) spisana przez Bartka Koziczyńskiego. Posłuchamy zresztą przy okazji fragmentów owego krakowskiego występu.

Ci, którzy pojawili się na stadionie Cracovii przypomną sobie jak było, inni będą mieli okazję przekonać się w jakiej formie był tego dnia zespół. Powiemy też parę słów o przedwczorajszym (znakomitym!) koncercie PJ Harvey podczas katowickiego Off Festivalu.

Poza tym zajrzymy na reedycję albumu Prince’a “Purple Rain”, skupiając się na dysku z materiałem wcześniej niepublikowanym. Wspomnimy również zmarłego niedawno Gregga Allmana wybierając dziesiątkę naszych ulubionych piosenek z repertuaru The Allman Brothers Band.

Zapraszam na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama