Bolków: Policjant będąc po służbie - zatrzymał podejrzanych o kradzież

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-11 16:40
Bolków: Policjant będąc po służbie - zatrzymał podejrzanych o kradzież - fot.archiwum radiowroclaw.pl
fot.archiwum radiowroclaw.pl

Policjant z Bolkowa, będący po służbie, zatrzymał dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież w sklepową. Funkcjonariusz siedząc w swoim samochodzie na parkingu przed jednym z bolkowskich supermarketów zauważył wybiegających dwóch młodych mężczyzn, którzy trzymali w ręku jakieś kartony. Jak się później okazało byli to sprawcy kradzieży czterech butelek drogiego trunku. 

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 15:00. Na teranie parkingu supermarketu funkcjonariusz Komisariatu Policji w Bolkowie, będą po służbie, siedząc w swoim samochodzie zauważył dwóch młodych mężczyzn wybiegających w pośpiechu ze sklepu i trzymających w dłoniach jakieś kartony. Po chwili usłyszał krzyk ekspedientki, która twierdziła, że mężczyźni ukradli alkohol. Funkcjonariusz bez zastanowienia udał się w pościg za sprawcami. Jadąc ulicami Bolkowa zauważył siedzących w samochodzie na jednym z parkingów mężczyzn odpowiadających rysopisowi osób podejrzanych. Zablokował im możliwość wyjazdu. Podbiegł do samochodu by udaremnić ucieczkę. O powyższym zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętych mężczyznę swoim kolegom będącym w służbie. Po zatrzymaniu przyznali się oni do kradzieży alkoholu, który nienaruszony został zwrócony właścicielowi sklepu.

Okazało się, że sprawcami są 25–letni mieszkańcy Wałbrzycha. Podczas dalszych czynności trzeci z mężczyzn, który przywiózł kolegów do Bolkowa 19–letni mieszkaniec Wałbrzycha nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu. Wycieczka do Bolkowa dla wszystkich zakończyła się postępowaniem mandatowym.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.