Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #25 (14.08 - 20.08)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-08-20 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-20 17:00
A|A|A

TORRES – Three Futures

Pochodzącą z Brooklynu Mackenzie Scott, znana lepiej jako Torres, mogliśmy w tym roku zobaczyć na Halfway Festiwalu. 3 miesiące po polskim koncercie ukaże się jej nowa płyta, a my właśnie otrzymaliśmy tytułowy „Three Futures”.


PETER PERRETT – Troika

Peter Perrett to wokalisty grupy The Only Ones, działającej prężnie pod koniec lat 1970. Kilka lat temu wrócili, teraz zaś Perrett postanowił zadebiutować jako solista. Podczas pracy nad płytą „How The Weat Was Won” na gitarze i basie wspierali go synowie (Jamie i Peter Jr.), z kolei materiał wyprodukował stary znajomy Fisha, INXS i The Rolling Stones - Chris Kimsey.


EVERYTHING IS RECORDED feat. SAMPHA – Close But Not Quite

Everything Is Recorded to artystyczny projekt producenta i szefa XL Recordings, Richarda Russella. Pod jego wodzą londyńskie studio The Copper House stało się miejscem sesji dla różnych wokalistów i muzyków, m.in. Samphy czy Warrena Ellisa. Owocem tej muzycznej kolaboracji jest EP-ka „Close But Not Quite”, pierwsze z kilku wydawnictw Everything Is Recorded planowanych na ten rok.


MOUNT KIMBIE feat. MICACHU– Marilyn

Na 8 września duet Mount Kimbie (Dominic Maker i Kai Campos ) zapowiedział swój nowy, trzeci już album „Love What Survives”. Materiał powstawał na przestrzeni 3 lat, w drodze pomiędzy Londynem a Los Angeles, przy udziale Jamesa Blake'a, King Krule'a i słyszanego w zapowiadającym całość singlu „Marilyn”, Micachu.


NORAH JONES – Don't Be Denied

Po świetnym koncercie podczas ostatniego Colours of Ostrava, powracamy do jej zeszłorocznego krążka „Carry On”. A tam obok przebojowego i pełnego gitarowych iskier „Flipside” również ten uroczy cover Neila Younga. Kanadyjczyk długi czas nie był przekonany do materiału z albumu „Time Fades Away”, ale „Don't Be Denied” w interpretacji jego młodszej koleżanki brzmi chyba nawet lepiej niż w oryginale.


AFRO CELT SOUND SYSTEM – Desert Billy

Na Colours of Ostrava 2017 zostajemy. Simon Emmerson, brytyjski producent i gitarzysta nominowany do Grammy, zaintrygowany podobieństwami między zachodnioafrykańskimi rytmami a tradycyjną muzyką irlandzką (!), pewnego dnia zaprosił do współpracy znaną artystkę spod znaku afro-pop, Baabę Mall. Od tego momentu minęło równo 26 lat, a Emmerson nadal jest wierny swojej wizji, którą pielęgnuje w Afro Celt Sound System. Desert Billy” pochodzi z ostatniego krążka grupy, „The Source” z 2016 r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama