Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #3

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-01-17 17:33 | Zmodyfikowano: 2017-01-17 17:29
A|A|A

Powoli rozpoczyna się już noworoczny wysyp płytowy, pojawiają się też zapowiedzi wydawnictw, które w przeciągu najbliższych miesięcy ukażą się na rynku. Co więc przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu?

The xx - Say Something Loving

Romy Madley Croft, Oliver Sim i Jamie Smith czyli The xx w piątek uraczyli nas swoim trzecim albumem. Jak mówią sami odpowiedzialni za „I See You”, nowy materiał jest wynikiem czterech lat ciężkiej pracy, ale i też wypadkową życiowych doświadczeń (alkoholizm Sima, śmierć rodziców Madley Croft). Pochodzący z najnowszego krążka „Say Something Loving” to nadal niepokojące choć utrzymane w ciepłych tonacjach dźwięki, przyprawione delikatną elektroniką oraz obowiązkowym dwugłosem Croft/Sim, a więc wszystkim tym co od lat stanowi ich niezaprzeczalny wyróżnik.


SPIRAL STAIRS - Dance (Cry Wolf)

Założyciel Pavement, Scott Kannberg, powraca jako Spiral Stairs. 24 marca nakładem wytwórni Domino ukaże się album zatytułowany „Doris and The Dagger”, zawierający premierowe 10 utworów, w których nagraniu Kannberga wspomagał m.in. Matt Berninger, wokalista The National. A to mała próbka tego, czego możemy się spodziewać.


SAMPHA - No One Knows Me (Like The Piano)

19 marca zagra w warszawskiej Proximie, dużo wcześniej bo już 3 lutego świat w końcu usłyszy w całości jego debiutancki album. Single, które od kilku miesięcy zapowiadają wydawnictwo „Process”, z każdym kolejnym zaostrzają apetyt na krążek młodego Anglika. „No One Knows Me (Like The Piano)” to muzyczna autobiografia Samphy, który jako trzylatek zaczął grać na fortepianie, a po 25 latach swój talent, pasję i emocje przekuwa w taki piękny obrazek.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama