Uniwersjada: Złoty medal Pawła Fajdka

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-24 14:38 | Zmodyfikowano: 2017-08-24 14:38

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem rzutem na 79,16 m. Była to jego trzecia próba w konkursie. Srebrny medal zdobył Białorusin Paweł Barejsza (77,98 m), a brązowy Mołdawianin Serghei Marghiev (74,98 m).

Ponadto Aleksandra Kowalczuk wywalczyła srebrny medal letniej w taekwondo. Polka startująca w kategorii +73 kg, przegrała w finałowym pojedynku z reprezentantką Korei Południowej Saebom An.

Na drugim stopniu podium, po raz drugi podczas tegorocznej uniwersjady stanął pływak Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym uzyskał czas 48,38 sek. Stracił zaledwie 0,02 sek. do zwycięzcy - Amerykanina Ryana Helda.

Brąz wywalczyły dziś natomiast nasze florecistki. Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska i Julia Chrzanowska w meczu o trzecie miejsce pokonały Węgierki (Dora Lupkovics, Kata Kondricz i Fanny Kreis) 45:31. W półfinale biało-czerwone przegrały z Rosjankami 39:40.

Polacy wywalczyli do tej pory na Tajwanie dziesięć medali - dwa złote, pięć srebrnych i trzy brązowe.