Grupa PCC Rokita opublikowała wyniki na półmetku 2017

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-08-25 09:50 | Zmodyfikowano: 2017-08-25 09:50
A|A|A

7 października br. Inwestorzy będą mieli okazję przekonać się osobiście o tym, jak osoby zaangażowane na co dzień w działalność spółki, rozwijają ją i budują jej wartość. Dzięki zaplanowanej na ten dzień wycieczce po parku przemysłowym, goście będą mieli możliwość zapoznać się z postępem prowadzonych inwestycji.
Spotkanie będzie miało miejsce już po publikacji wyników za I półrocze, stąd naturalną częścią wydarzenia będzie omówienie rezultatów tego okresu.

PCC Rokita już pochwaliła się skonsolidowanymi wynikami I półrocza 2017 roku. Zysk EBITDA Grupy PCC Rokita osiągnął poziom 119,2 mln zł i tym samym był o 11,9% wyższy niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego. Zysk netto wobec pierwszego półrocza poprzedniego roku odnotował wyższy o 15,2% poziom, osiągając wartość 75,2 mln zł. Marża brutto na sprzedaży utrzymała się na wysokim poziomie 27,5%.

- Siłą napędową dla tak dobrych wyników była sprzyjająca koniunktura na rynku chloroalkaliów, marże w segmencie Chloropochodne kształtowały się na korzystnym poziomie, zwiększyliśmy też w tym segmencie wolumeny sprzedaży wobec analogicznego okresu roku ubiegłego – mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita SA.

- W kluczowym segmencie Poliuretany o kolejne 7% zwiększyliśmy wolumen sprzedaży wysokomarżowych produktów specjalistycznych. Mamy świadomość potencjału, jaki tkwi w wyrobach specjalistycznych. Sukcesywnie dążymy do zwiększania udziału tych produktów w sprzedaży, przy jednoczesnym ograniczeniu udziału produktów masowych – dodaje.

Grupa zwiększa zaangażowanie w Azji. Pod koniec stycznia bieżącego roku sfinalizowana została transakcja zakupu części udziałów spółki produkcyjnej IRPC Polyol w Tajlandii. Na początku lutego 2017 roku zawarto umowę ze spółkami Grupy Petronas, mającą na celu rozpoczęcie przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcyjnej w Malezji.

Rokita SA - Wypłacona została rekordowa dywidenda w kwocie 7,56 zł na akcję, czyli najwyższa w historii obecności PCC Rokita na rynku kapitałowym. Kapitalizacja PCC Rokita w czerwcu 2014 roku, kiedy to akcje spółki zadebiutowały na warszawskim parkiecie, wyniosła 660 mln zł. Suma wypłaconych akcjonariuszom od czasu debiutu dywidend, tj. przez ostatnie 3 lata, dała wartość ponad 308 mln zł, czyli 15,53 zł na akcję. Tym samym od kilku lat należymy do grona spółek dywidendowych, oferując jedną z najwyższych stóp dywidendy.

Spółka od 2011 jest roku obecna na rynku Catalyst ze swoimi obligacjami. Tylko w 2017 roku spółka z powodzeniem uplasowała obligacje o wartości 50 mln zł. Wartość wykupionych dotąd obligacji daje kwotę 110 mln zł.

Akcje PCC Rokita są od 2014 roku notowane na GPW.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama