Profanacja Najświętszego Sakramentu w Lasówce

| Utworzono: 2017-08-30 10:45 | Zmodyfikowano: 2017-08-30 10:45
A|A|A

fot. Jacek Halicki/CC BY 3.0/wikimedia Commons

Nieznani sprawcy wyłamali drzwi kościoła, a po wejściu wyrwali z drewnianej obudowy metalowe tabernakulum i sprofanowali Najświętszy Sakrament. Dokonując kradzieży dużej Hostii, którą włamywacze wyjęli z kustodii, pozostawili na miejscu naczynie liturgiczne. Następnie, po włamaniu się do zakrystii sprawcy ukradli także XVIII-wieczny kielich mszalny.

"Czyn, który godzi w Najświętsze Tajemnice naszej wiary, nosi znamiona zamierzonej profanacji. Fakt ten napełnił bólem miejscową wspólnotę braci oraz lud wierny. Przytaczając słowa św. Franciszka, które skierował do całego Zakonu:

Całując wam stopy, błagam was wszystkich, bracia, z taką miłością na jaką mnie stać, abyście tak jak tylko możecie, okazywali wszelkie uszanowanie i wszelką cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym to, co jest w niebie i to, co jest na ziemi, zostało obdarzone pokojem i pojednane z Wszechmogącym Bogiem” (LZ 13-13)

minister prowincjalny o. Alan Brzyski, ogłosił dzień 1 września (pierwszy piątek miesiąca) dniem ekspiacji [oczyszczenia, odpokutowania za winę - od red.] dla wszystkich franciszkanów Prowincji Świętej Jadwigi. W najbliższych dniach osobny dekret wyda ordynariusz świdnicki ks. bp Ignacy Dec.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama