"Proces w sprawie fuzji wrocławskich gazet to kompromitacja polskich sądów"

Dominik Panek | Utworzono: 2008-04-03 16:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
"Proces w sprawie fuzji wrocławskich gazet to kompromitacja polskich sądów" - Demontaż reklamy "Słowa Polskiego" w centrum Wrocławia. Grudzień 2005 r. (Fot. Julo / Wikipedia)
Demontaż reklamy "Słowa Polskiego" w centrum Wrocławia. Grudzień 2005 r. (Fot. Julo / Wikipedia)

Przeprowadzona przez firmę Polskapresse (należącą do niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau) fuzja trzech dzienników wstrząsnęła pod koniec 2003 r. rynkiem dolnośląskich mediów. Sprawa trafiła do sądu, bo pojawiło się podejrzenie, że Polskapresse zmonopolizowała rynek prasowy w regionie.

Jednak sądy kolejnych instancji do dziś nie mogą uporać się z tym tematem. Ale oto pojawiło się światełko w tunelu: w czwartek warszawski sąd apelacyjny postanowił ogłosić wyrok już 16 kwietnia. Czy to coś da? Niewiele. Bo nawet jeśli sąd utrzyma wcześniejszą decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nakazał Polskapresse odsprzedaż "Słowa Polskiego" i zapłacenie 50 tys. euro grzywny, to przecież dziś już nie ma "Słowa". Kto kupi nie istniejącą gazetę?

Posłuchaj rozmowy Polskiego Radia Wrocław z dr Adamem Szynolem:

Reklama
Dźwięki
"Proces w sprawie fuzji wrocławskich gazet to kompromitacja polskich sądów". Rozmowa Polskiego Radia Wrocław z dr Adamem Szynolem, medioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.