Dla Życia 2010

| Utworzono: 2010-06-08 12:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Cała impreza odbędzie się na terenie centrum handlowego Magnolia Park przy ulicy Legnickiej w godz. 12-18. W ramach akcji organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, wśród których znajdą się występy zespołów muzycznych, wystąpienia znanych mieszkańców Wrocławia oraz losowanie nagród.

Swoją obecność potwierdzili min. prof. Alicja Chybicka i prof. Jan Miodek. Grać i śpiewać będą zespoły Za Horyzontem, Blue Berry Band i Pod Masztem.

Rejestracja uczestników akcji trwać będzie od 12:00 do 16:00. Pobór krwi zaplanowano do godziny 17:00. Około godziny 17:15-17:30 odbędzie się losowanie nagród wśród uczestników akcji.

Dla Życia, to cykliczna akcja promująca regularne, systematyczne i co najważniejsze honorowe (nieodpłatne) oddawanie krwi w lokalnej społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska.

Organizatorami akcji były dotąd Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Polski Czerwony Krzyż we Wrocławiu oraz Marek Łuszczki, dziennikarz, publicysta i producent telewizyjny. Dotychczas udało się zorganizować siedem edycji imprezy. W każdej z siedmiu edycji akcji w ciągu zaledwie kilku godzin udawało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi.

Uczestniczyli w nich między innymi: Krzysztof Zanussi, Kinga Preiss, Jerzy Skoczylas, Katarzyna Obara, Jarosław Kret, Stanisław Szelc, Hirek Wrona, Monika Jagielska, Krzysztof Kulesza i inni.
Uczestnicy akcji - honorowi krwiodawcy - mają okazję nie tylko pomóc osobom, którym potrzebna jest krew.

Z myślą o nich przygotowywany, a następnie przeprowadzany jest konkurs z nagrodami rzeczowymi, które organizatorzy akcji losują zawsze pod koniec koncertu. Cel akcji jest bardzo szczytny. To promowanie idei honorowego krwiodawstwa w czasie, w którym stałych dawców najbardziej brakuje, czyli u progu wakacji.

Wymiernym efektem przedsięwzięcia jest zanotowany przez RCKiK we Wrocławiu wzrost liczby stałych dawców.


Szczegółowy opis akcji na stronie: www.dlazycia.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama