Okradł stację benzynową, jego wspólnik postrzelił policjanta. Policja prosi o pomoc i funduję nagrodę

Justyna Kościelna | Utworzono: 2017-09-04 13:19 | Zmodyfikowano: 2017-09-04 13:19
A|A|A

fot. materiały policji

Wciąż nie udało znaleźć się mężczyzny, który 21 czerwca brał udział w napadzie na stację benzynową w wielkopolskich Dobrzycach. Podczas ucieczki jego wspólnik postrzelił funkcjonariusza.

Za poszukiwanym - 48–letnim Ryszardem Wróblem, mieszkańcem powiatu wrocławskiego, został wydany list gończy. - Za wskazanie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych - informuje Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Mężczyźni okradli stację benzynową, a później uciekli z miejsca przestępstwa. Policyjna obława w okolicach Milicza okazała się nieskuteczna - wspólnik Ryszarda Wróbla postrzelił policjanta w szyję, a później sam został raniony i zmarł na skutek odniesionych obrażeń, a Ryszard Wróbel uciekł do lasu.

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY OBŁAWĘ

-Mimo podjętych wówczas na szeroką skalę działań i zaangażowania znacznych sił garnizonu dolnośląskiego i wielkopolskiego, a także prowadzonych dalej intensywnych działań operacyjnych, które doprowadziły do zidentyfikowania poszukiwanego mężczyzny, do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu. Dlatego osoby mogące posiadać informacje na temat mężczyzny i jego aktualnego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, bądź pod nr telefonu alarmowego 112, 997 - wyjaśnia Paweł Petrykowski. 

Policjanci ostrzegają, że poszukiwany może być niebezpieczny i mieć przy sobie broń. "Może zachowywać się agresywnie i próbować ucieczki. W przypadku napotkania mężczyzny należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Nie podejmować żadnych działań na własną rękę. Z uwagi na to, że poszukiwany ukrywając się może zmieniać swój wygląd, poniżej przedstawiamy kilka jego wariantów" - czytamy w komunikacie policji.

POSZUKIWANY:

RYSZARD WRÓBEL
s. Stanisław, Stanisława
ur. 30.03.1969 r. we Wrocławiu
zam. Januszkowice, gm. Długołęka

RYSOPIS POSZUKIWANEGO:
Wzrost około 180cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy - pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające.

Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama