Wrocławski Teatr Lalek: Burza

Agnieszka Żulewska | Utworzono: 2017-09-07 17:39 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 18:01
A|A|A

Burza / PREMIERA 30.09.2017 g. 17:00

reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
kierownictwo muzyczne: Vratislav Šrámek
choreografia: Aneta Jankowska
obsada:
Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Borowski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Igor Kujawski (gościnnie), Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka
Inspicjent: Małgorzata Mańko-Drozd

Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu” postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych.

W ich interpretacji rzecz dzieje się w Kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą kosmici – Kaliban i Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie. Marek Zákostelecký pracując nad „Burzą”, zainspirował się steampunkowymi filmami przygodowymi Karela Zemana, zwanego „czeskim Meliesem”. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu, niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Szekspir dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

Burza / PREMIERA 30.09.2017 g. 17:00

Więcej tutaj.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama