Lider samochodowych MP triumfuje w Dusznikach Zdroju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-09 21:35 | Zmodyfikowano: 2017-09-09 21:35

Nivette w spektakularnym stylu powtórzył swój sukces sprzed roku na Ziemi Kłodzkiej. Jadący Skodą Fabią R5 kierowca wygrał 8 z 9 odcinków specjalnych Rajdu i utrzymał wywalczoną w piątek pozycję lidera. Nivette na mecie w Dusznikach Zdroju aż o minutę i 21.6 sek. wyprzedził Zbigniewa Gabrysia. Trzecie miejsce, ze stratą kolejnych 0.8 sek. zajął Tomasz Kasperczyk, który przegrał walkę o drugą lokatę na ostatnim odcinku specjalnym.

Nivette, dla którego była to piąta wygrana w tym sezonie, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw Polski. Ma 92 punkty i aż o 39 wyprzedza Kasperczyka; trzeci jest Gabryś, który ma połowę dorobku punktowego lidera. Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier, który nie ukończył Rajdu Dolnośląskiego, ma 42 pkt. i zajmuje 4. miejsce w cyklu.

Do zakończenia samochodowych mistrzostw Polski pozostały dwie imprezy: Rajd Nadwiślański (przełom września i października) i Rajd Śląska (połowa października).