Świdnicki Szpital Latawiec mocno stawia na e-usługi

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2017-09-12 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-12 18:00
Świdnicki Szpital Latawiec mocno stawia na e-usługi - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Pacjenci świdnickiego latawca wkrótce będą mieli dostęp do e-usług. Dzięki temu wiele dokumentów odbiorą bez ponownego odwiedzania placówki. Szpital rozpoczyna wdrażanie własnej platformy, wartej blisko 3,5 mln zł.

- W sumie będzie to 7 usług, które ułatwią życie pacjentom - wymienia Kamil Pękala, inżynier kontraktu:

- Mówimy tutaj o udostępnieniu dokumentacji medycznej, czyli powiedzmy karty informacyjnej, wypisów ze szpitala, wyników badań obrazowych, czyli prześwietlenia. Mówimy też o powiadomieniu pacjenta np. o wizycie, o udostępnieniu badań - tłumaczy Pękala.

Aby korzystać z platformy wystarczy się zarejestrować. Jeśli posiadamy podpis elektroniczny - zrobimy to z domu, jeśli nie - pomogą nam pracownicy szpitala.

- Pacjenci będą mieli wybór, w jaki sposób chcą mieć dostęp do danych - dodaje Łukasz Czajkowski - koordynator projektu ze Szpitala Latawiec:

- Pacjent będzie miał dwie formy dostępu do dokumentacji. Będzie mógł wybrać, czy będzie chciał odebrać wynik w formie elektronicznej czy tradycyjnej. Będzie miał zdalny dostęp z domu - mówi Łukasz Czajkowski.

Równolegle będzie prowadzona dokumentacja tradycyjna.

- Wszystko z myślą o pacjentach - mówi Grzegorz Kloc, dyrektor szpitala.

- Chodzi o to, żeby podnieść ich komfort podczas kontaktu ze szpitalem. Staramy się podążać za postępem technicznym. Projekt również przewiduje włączenie w dokumentację medyczną wyników badań, które do tej pory funkcjonowały w sposób papierowy np. wydruk EKG - wyjaśnia Grzegorz Kloc.

Na razie nie ma planów cyfryzacji już zebranych zasobów.

Skorzysta również obsługa szpitala. Jednym z modułów będzie obsługa szpitalnej pralni. Dzięki temu dokładnie będzie wiadomo co dzieje się praniem, gdzie trafia, na jakim jest etapie i jak odpowiednio zarządzać szpitalnymi zasobami. To poprawi efektywność prowadzenia placówki. Blisko 85% kwoty przeznaczonej na projekt jest finansowana z ZIT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.