Kadra piłkarek ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w Lubinie.

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-09-21 22:20
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozpoczęła w Lubinie zgrupowanie przed startem eliminacji do Mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” rozpoczną zmagania meczem z Włoszkami w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Spotkanie rozegrane zostanie w środę o godzinie 18:00.

Dziś odbył się pierwszy trening kadry. W zajęciach w hali RCS-u brały udział zawodniczki z rodzimej PGNiG Superligi, w tym Kinga Grzyb, która na co dzień reprezentuje barwy miejscowego Metraco Zagłębia Lubin. Do każdego spotkanie musimy podejść bardzo skoncentrowane i czy jest to zespół Włoszek czy Słowaczek chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i oczywiście wygrać oba spotkania. Z pewnością drugi mecz nie będzie należał do najłatwiejszych spotkań ,bo Słowaczki z całym szacunkiem do Włoszek będą trudniejsze do pokonania – mówi skrzydłowa reprezentacji Polski.

Kadrowiczki z klubów zagranicznych dołączą do reprezentacji w poniedziałek. Wówczas odbędzie się kolejny otwarty trening. Przygotowania „Biało-czerwonych” będą mogli również obejrzeć uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny w Lubinie odbędzie się mecz reprezentacji Polski, na pewno hala zapełni się do ostatniego miejsca. Będąc jednocześnie nauczycielem w klasach sportowych bardzo również się cieszę, że młodzi adepci piłki ręcznej będą mieli okazję zobaczyć nasze najlepsze zawodniczki na żywo – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Hala Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie po raz drugi gościć będzie żeńską reprezentację piłkarek ręcznych. 7 października 2015 „biało-czerwone” podejmowały Finlandię w eliminacjach Mistrzostw Europy, wygrywając pewnie 29:12. Selekcjoner kadry nie ukrywa, że cieszy się z faktu gry w Lubinie - To miasto żyje sportem, hala jest nowoczesna i piękna. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców. Cieszymy się, że nasze pierwsze spotkanie eliminacyjne odbędzie się właśnie w Lubinie – mówi Leszek Krowicki.

„Biało-czerwone” w Lubinie przebywać będą od czwartku. Kadra będzie przygotowywać się na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego. Polki w eliminacjach do ME zagrają w grupie 2, gdzie oprócz Włoszek ich rywalkami będą także reprezentantki Czarnogóry i Słowacji. Na Mistrzostwa Europy awansują dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz trzecia ekipa z najlepszym bilansem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama