Niedzielne Poranki we WRO

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-09-24 11:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 11:00
A|A|A

Niedziela, 24.09.2017, 12:30

ANIA-logowo, czyli bajki z rolki – spotkanie drugie

Po doskonałym projekcyjnym Poranku z rzutnikiem Ania, czas na kolejne spotkanie z bajkami z rolki! Znów wyciemniamy salę i oddajemy się magii przeźroczy dzięki sprzętowi wyprodukowanemu przez Łódzkie Zakłady Kinotechniczne Prexer na przełomie lat 70. i 80. zeszłego stulecia.

My, rodzice, pamiętamy jeszcze te niezwykłe chwile, podczas których dzięki rzutnikowi i slajdom lub nieco później, rolkom filmowym, zwykła ściana pokoju zamieniała się w ekran kinowy, a sam pokój w salę. Wystarczyło dobrze wyciemnić okna i – chwilo trwaj!Wartością tych bajek i filmów jest też to, że nie wystarczy ich wyświetlić, trzeba je jeszcze czytać i komentować, a to jest to, co w niedzielnych spotkaniach lubimy najbardziej. Zapraszamy więc w podróż w czasie zasiądźmy wygodnie i dajmy się zabrać w świat Króla A-psika, Bursztynowej Królewny, a także poznajmy przygody Mysi w Chinach, Niebieskiego Liska oraz sprawdźmy, w jakież to kłopoty wpakowała się sikorka.

Jednym słowem – bajki z rolki!

Działania poprojekcyjne

W części warsztatowej, korzystając ze sztuki origami, stworzymy ptaki i lisy, które zainspirują nas do ruchowych działań w przestrzeni WRO.

Program:

1) Bursztynowa Królewna
2) Król A-Psik
3) Mysia w Chinach
4) Kłopoty Sikorki
5) Niebieski Lisek

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama