Polki w drugiej rundzie ME. Dobry występ Natalii Murek

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-23 19:55 | Zmodyfikowano: 2017-09-23 19:55

Po inauguracyjnym zwycięstwie z Niemkami 3:2, w drugim meczu grupowym zespół Jacka Nawrockiego uporał się z niżej notowaną drużyną Węgier. Polki wygrały 3:1 i zapewniły sobie co najmniej drugie miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy.

Mecz nie zaczął się dobrze dla naszego zespołu, który musiał gonić rywalki. W polskiej ekipie szwankowało zwłaszcza przyjęcie. Pojawienie się na boisku w połowie pierwszego seta Natalii Murek poprawiło ten element gry. To w połączeniu z dobrą zagrywką dało zwycięstwo w inauguracyjnej partii drużynie trenera Nawrockiego.

W drugim secie znów ton wydarzeniom na parkiecie nadawały Węgierki. Tym razem siatkarki znad Balatonu zbudowały pokaźną, bo 10-punktową przewagę. Wtedy w polu zagrywki stanęła Natalia Murek. Dobre serwisy zawodniczki Impelu oraz lepsza gra w bloku pozwoliły zmniejszyć biało-czerwonym straty do 3 punktów. Losów seta nie udało się już jednak odwrócić.

Trzecia partia od początku do końca toczyła się pod dyktando naszego zespołu.
W kolejnym secie przeciwniczki znów odskoczyły Polkom. Biało-czerwone nie grały porywająco, ale skutecznie i konsekwentnie odrabiały straty. Od stanu 20:17, pozwoliły rywalkom zdobyć tylko jeden punkt i pewnie wygrały drugi mecz na mistrzostwach. Natalia Murek zdobyła tym razem 5 punktów.

W niedzielę Polki w ostatnim meczu pierwszej fazy turnieju zagrają o 16.00 z Azerbejdżanem. Mecz zdecyduje o pierwszym miejscu w grupie A.

Polska - Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)

Polska: Polak 8, Kąkolewska 14, Efimienko 8, Wołosz 2, Grajber 8, Smarzek 25, Witkowska (libero) oraz Brzóska 5, Pleśnierowicz, Bociek 1, Krzos (libero), Tokarska, Murek 5, Twardowska 1.

Węgry: Szakmary 18, Talas 4, Dekany 15, Dobi 8, Bokorne 8, Nagy 6, Szpin (libero) oraz Villam, Torok 1, Bleicher, Soos.