Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY [25.09-1.10]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-27 09:51 | Zmodyfikowano: 2017-09-27 09:51
A|A|A

fot. bieg.umed.wroc.pl

W sobotę 30 września w Ligocie Pięknej po raz trzeci rozegrany zostanie bieg na 10 kilometrów. Wiszeńska (za)Dyszka wystartuje o godz. 12.00 z miejscowego boiska sportowego. Kwadrans później do rywalizacji przystąpią najmłodsi, którzy pobiegną na 1,5 kilometra. Zgłoszenia internetowe do 28 września oraz w dniu zawodów.

Zakończyły się już zapisy do piątej edycji Biegu IT - czyli zawodów branży informatycznej. Bieg na 10 kilometrów wystartuje 30 września o 11.00 sprzed Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Są jeszcze wolne miejsca na Bieg Uniwersytetu Medycznego, który w najbliższą sobotę odbędzie się we Wrocławiu. Chętni mogą się zgłaszać w dniu imprezy w biurze zawodów. Lekarze i nie tylko pobiegną atestowaną trasą na 10 kilometrów. Start o godz. 10.00 sprzed Szpitala Klinicznego przy Borowskiej.

PTTK Strzelin zaprasza do startu w zawodach na orientację "Beniamin". 14. Strzeliński Rogaining odbędzie się w sobotę 30 września na terenie Wzgórz Strzelińskich. To impreza na orientację o charakterze turystyczno-sportowym, zarówno dla biegaczy, jak i dla osób startujących rekreacyjnie. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Więcej szczegółów na stronie www.rogaining.pl

W najbliższą sobotę czeka nas kolejna edycja półmaratonu w stylu anglosaskim z dwukrotnym wbiegnięciem na szczyt Ślęży. Górski Półmaraton Ślężański pamięci Adama Palichleba wystartuje o godz. 10.00 sprzed schroniska "Dom Turysty" w Sobótce. Uczestnicy po raz pierwszy będą mogli także rywalizować na pełnym maratońskim dystansie oraz w tradycyjnym biegu na 10 kilometrów. Są jeszcze wolne miejsca na wszystkie biegi.

15 kilometrów - tyle liczy trasa 3. Biegu w Naturze. Impreza odbędzie się w sobotę 30 września. Start o godz. 11.00 przy szkółce leśnej w Tarchalicach koło Wołowa. Limit uczestników wynosi 200 osób. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 27 września. W przypadku wolnych miejsc jest możliwość zapisania się w dniu imprezy.

30 września odbędzie się impreza pod hasłem Cała Oleśnica Biega. W programie m.in. bieg główny na 7 kilometrów oraz rywalizacja w nordic walking, a dla najmłodszych bieg krasnala. Początek o godz. 14.00 na parkingu przy ul. Spacerowej w Oleśnicy. Zapisy elektroniczne oraz na miejscu zawodów.

Zawody o Puchar Jesieni w Nordic Walking i Terenowy Bieg Górski to impreza, która 30 września odbędzie się Bystrzycy Kłodzkiej. Trasa biegu liczy ponad 8,5 kilometra, sportowy marsz z kijkami jest o 2 kilometry krótszy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy internetowe lub na miejscu. Początek rywalizacji w sobotę o 9.30 na Polanie "Rykowisko".

Leśna koło Lubania 30 września zaprasza na 4. Półmaraton Z Biegiem Kwisy. Start o godz. 10.00 z Rynku w Leśnej. Imprezie głównej towarzyszyć będzie bieg na 10 kilometrów oraz marsz nordic walking na 5 kilometrów. Trwają zapisy internetowe. Można się zgłosić także w dniu zawodów.

Niedziela to Festiwal Biegów Ziemi Kłodzkiej. W imprezie pod hasłem Pokonaj Twierdzę można pobiec w półmaratonie, ale także na krótszych dystansach, na 5 i 10 kilometrów. Start wszystkich biegów 1 października o 10.30 na stadionie w Kłodzku. Są możliwe zapisy w dniu zawodów.

Osobowicka Ósemka - to impreza, która w niedzielę 1 października rozpocznie się o godz. 10.00 we Wrocławiu. Uczestnicy pokonają dwie 4-kilometrowe pętle w Lesie Osobowickim. Start przy boisku leśnym. Udział w biegu jest bezpłatny. Limit to 200 biegaczy.

W niedzielę 1 października miłośników biegania zaprasza Środa Śląska. Tego dnia odbędzie się 2. Bieg o Skarb Średzki. Atestowana trasa liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Start o godz. 13.00 przy Średzkim Parku Wodnym. Zapisy internetowe do 27 września oraz w dniu biegu.

Wyścig rowerowy, marsz nordic walking, biegi dla najmłodszych, bieg na 5 km i w końcu rywalizacja na głównym dystansie 10 kilometrów, tak zapowiadają się Żarowskie Biegi Strefowe. Impreza odbędzie się 1 października w Żarowie. Bieg główny wystartuje o godz. 12.00. Można się zgłaszać także w dniu imprezy.


W niedzielę 1 października w Głuszycy odbędzie się trzecia edycja biegu górskiego Uphill Rogowiec. Uczestnicy będą musieli zdobyć szczyt góry Rogowiec. Łączna długość trasy to ponad 7 kilometrów. Start o godz. 11.00 z łowiska „Złota Woda” w Łomnicy. Zapisy internetowe do 27 września, potem ewentualnie w dniu zawodów.

 

SPONSORZY MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama