Koszykarki z Polkowic wciąż bez wygranej w ekstraklasie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-10-02 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-02 22:00

Od samego początku mecz nie układał się po myśli zespołu z Dolnego Śląska. Pomarańczowe, które musiały sobie radzić w Gorzowie bez kontuzjowanej Artemis Spanou, źle weszły w mecz. Pomarańczowe przegrywały już 3:12, a po pierwszej kwarcie miały 8 punktów straty do rywalek. W ekipie Georgiosa Dikaioulakosa poniżej oczekiwań spisywała się zwłaszcza Bria Holmes. Amerykanka mecz zakończyła z mizernym dorobkiem: 3 punktów i 1 asysty. Nerwy udzieliły się także samego szkoleniowcowi CCC, który już w połowie trzeciej kwarty musiał opuścić ławkę trenerską za dwa przewinienia techniczne.

Mimo to, polkowiczanki w czwartej kwarcie były bliskie odrobienia strat. Po dwóch rzutach wolnych najlepszej w szeregach CCC - Theresy Plaisance (25 punktów w całym meczu), AZS prowadził tylko 67:66. Na nieszczęście przyjezdnych rywalki miały tego dnia w swoich szeregach doskonale dysponowaną Carolyn Swords (24 punkty i 10 zbiórek w spotkaniu). Amerykańska środkowa zdobyła 6 punktów z rzędu, dwa kolejne dodała Annamaria Prezelj i na niespełna 2,5 minuty przed końcem przewaga gorzowianek znów wynosiła 9 punktów. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie dały sobie już odebrać w pełni zasłużonej wygranej.

Drużyna z Polkowic, która niedawno zapewniła sobie awans do prestiżowej Euroligi, nadal pozostaje bez sukcesu na krajowym podwórku.

AZS Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 80:72 (24:16, 19:19, 18:19, 19:18)

AZS AJP: Carolyn Swords 24, Aleksandra Pawlak 13, Annamaria Prezelj 13, Francisca Donders 9, Magdalena Szajtauer 6, Miah Spencer 6, Paulina Misiek 4, Yulia Rytsikava 3, Beata Jaworska 2.

CCC: Theresa Plaisance 25, Alysha Clark 14, Weronika Gajda 11, Antonija Sandrić 6, Ewelina Gala 5, Elina Dikeoulakou 4, Magdalena Leciejewska 4, Bria Holmes 3.