Podsumowanie projektu pt. „Ocalić od zapomnienia”

RW | Utworzono: 2017-10-04 21:40 | Zmodyfikowano: 2017-10-04 21:40
A|A|A

Fundacja Anna w Gostkowie serdecznie zaprasza mieszkańców i sympatyków oraz pasjonatów historii regionu na podsumowanie projektu pt. „Ocalić od zapomnienia” realizowanego na zabytkowym cmentarzu ewangelickim w Gostkowie, które odbędzie się 7 października (sobota) o godz. 13:00 w Gostkowie.

Uroczystość rozpocznie nabożeństwo, które odprawi proboszcz Parafii przy Kościele Pokoju w Jaworze ks. Tomasz Stawiak w obecności księdza proboszcza Andrzeja Wilczyńskiego z kościoła pw. Świętej Rodziny. W budynku świetlicy wiejskiej w Gostkowie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Gośćmi spotkania będą profesor Zbigniew Wiktor, politolog i znawca regionu, Joanna Lamparska znana podróżnicza i pisarka, przedstawiciele Stowarzyszenia Frydhof, członkowie Stowarzyszenia Grupa Poszukiwawcza Riese, kierownik oraz współpracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, a także przedstawiciele władz Powiatu Wałbrzyskiego oraz Gminy Stare Bogaczowice.

Projekt pt. „Ocalić od zapomnienia” realizowany był przez Fundację Anna w Gostkowie oraz mieszkańców i obejmował odnowienie alei na cmentarzu ewangelickim, a także wykonanie prac plastycznych przez młodzież szkolną. Podczas wydarzenia zaprezentujemy działania Fundacji, które zmierzają do ocalenia zdewastowanego i zapomnianego cmentarza, w którym jeszcze do niedawna niewielu widziało pamiątkę po kulturze dawnych mieszkańców. Przygotowaną mamy także wystawę zdjęć dokumentujących cmentarz oraz ocalałe przedmioty sztuki sepulkralnej. Zaprezentowane zostaną również prace plastyczne najmłodszych wykonane w ramach projektu, można będzie zagłosować na najciekawszą z nich. Dla wszystkich przybyłych gości przewidujemy ciepły poczęstunek i wiele ciekawostek związanych z regionem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama