Bezpieczeństwo elektroniczne w organizacji: Spotkanie z ekspertami

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-10-05 16:41 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 16:41
A|A|A

“Współczesne instytucje mają do dyspozycji wiele zaawansowanych systemów teleinformatycznych, usprawniających bieżącą działalność, poprawiających komunikację i efektywność. Jednak przy wdrażaniu takich rozwiązań szczególną uwagę trzeba zwrócić na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa” - podkreśla Tomasz Bukowski Kierownik Biura Regionalnego NASK SA we Wrocławiu, dodając, że im bardziej złożony jest system i im więcej jest jego użytkowników, tym bardziej skomplikowanym wyzwaniem staje się skuteczna ochrona. 

“Chcemy wspólnie ze specjalistami zastanowić się, jak skutecznie bronić naszych klientów przed zagrożeniami teleinformatycznymi. Spotkanie we Wrocławiu ma służyć wymianie doświadczeń na temat już wprowadzonych efektywnych i bezpiecznych rozwiązań” – mówi Tomasz Bukowski. „NASK SA na podstawie własnych doświadczeń i analiz rekomenduje i oferuje działania polegające na ciągłej obserwacji infrastruktury organizacji, pozwalające skutecznie przeciwdziałać niepokojącym sytuacjom. Firmy nie muszą i nie powinny być zdane tylko na siebie” – podkreśla Tomasz Bukowski i dodaje, że skala, siła oddziaływania i szybkość pojawiania się nowych zagrożeń w komunikacji elektronicznej powodują, że nawet regularne wdrażanie najnowszych, najczęściej drogich technologii nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa. Coraz częściej występują też czynniki ryzyka wewnątrz organizacji. Konieczne jest nieprzerwane śledzenie zdarzeń zachodzących w Internecie, na styku z nim i w sieci lokalnej.

Istotnym wyzwaniem, o którym również będzie mowa podczas spotkania, jest ochrona danych osobowych, w świetle nowych wymagań, nałożonych przez unijną dyrektywę. Wymusza ona na przedsiębiorstwach i instytucjach wprowadzenie szeregu nowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych.

Szczegóły na temat konferencji, agendę oraz odpowiedzi na pojawiające się pytania uzyskają Państwo pod numerem 71 750 50 50 lub adresem e-mail: wroclaw@nasksa.pl.

Spółka NASK SA, powołana przez NASK Państwowy Instytut Badawczy, zainaugurowała swoją działalność 2 stycznia 2017 r. Świadczy usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego, centrum danych, a także szeroki zakres usług telekomunikacyjnych.

NASK jest Państwowym Instytutem Badawczym podległym Ministerstwu Cyfryzacji. Prowadzi działalność badawczo-rozwojową, popularyzuje ideę społeczeństwa informacyjnego oraz prowadzi rejestr nazw w domenie.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama