40 graczy "okupuje" Zamek Czocha

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-10-05 19:01 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 19:01
A|A|A

mat. FB Zamku Czocha

W pokojach, bibliotece, sali królewskiej czy w pokoju francuskim ustawione są komputery. Ludzie z Japonii, Norwegii, Indii, USA i wielu innych krajów łączą się w grupy i tylko jeden z nich faktycznie siedzi przy komputerze. Reszta z graczy wykonuje zadania w tzw. "realu".

Jak donosi jeden z graczy Brendan Caldwell, nie brakuje w tym dobrego humoru. - Jedna z ekip np. zdobyła Westfalię w Niemczech i zmieniła jej nazwę na Zachodnią Filadelfię. Jeśli natomiast ktoś, kto akurat włada Brunszwikiem, a potrzebuje szybko porozmawiać z kimś z Mediolanu, może przejść tam skrótem przez balkon, następnie kamiennymi schodami przez sekretne przejście aż do pokoju polskiego, gdzie akurat gracze z Milanu już toczą rozmowy - relacjonuje na swoim blogu Caldwell.

Rozgrywka, którą toczą gracze w Zamku Czocha mieści się między XV a XIX wiekiem. Będzie trwała 4 dni w czasie rzeczywistym. - O ile nie przeszkodzi nam tutejszy kot o imieniu Lenin - dodaje Brendan. - A tymczasem muszę uciekać, bo do gry wchodzi Maroko - napisał gracz.

Zamek Czocha w trakcie rozgrywki jest nieczynny dla zwiedzających.

Przeczytaj relację Brendana Caldwella.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
BartoszTomczak
Bartosz Tomczak
 05:00 - 06:00
Budzimy co rano
Poranny program Radia Wrocław
Reklama