Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY [9.10-15.10]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-10-09 11:02 | Zmodyfikowano: 2017-10-09 11:02
A|A|A

fot. www.pro-run.pl

14 i 15 października odbędzie się najdłuższy ultramaraton w Sudetach Zachodnich, czyli Ultrakotlina. Impreza ma charakter maratonu górskiego z elementami biegu na orientację. Dla uczestników przygotowano trzy dystanse - na 50, 80 i 130 kilometrów. Trasa prowadzi przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie. Trwają zapisy. Biegacze startujący na najdłuższym dystansie wystartują w sobotę o godz. 7.00 z Jakuszyc.

O tym, że w mieście także można pobiegać "po górach" po raz kolejny będą przekonywać organizatorzy Biegu Trzech Wzgórz. Czwarta edycja imprezy wystartuje w sobotę 14 października we Wrocławiu. Trasa ma długość ok. 10 km i prowadzi szutrowymi alejkami parku Grabiszyńskiego. Uczestnicy pokonają trzy wzgórza: Pafawagu, Skarbowców i Górkę Żołnierzy Polskich. Zgłoszenia elektronicznie do 11 października, a w przypadku wolnych miejsc także w dniu zawodów. Start biegu w sobotę o 17.00 przy górce Pafawagu.14 października na tradycyjny Bieg Fortowy zaprasza Świdnica. Do pokonania dystans ok. 4,5 kilometra. Zapisy internetowe do 12 października oraz w dniu biegu w biurze zawodów. Początek rywalizacji o godz. 12.00.

W sobotę w Radwanicach k.Polkowic odbędzie się jubileuszowy 10. Bieg ku Pamięci św. Jana Pawła II. Uczestnicy mogą rywalizować na trzech dystansach. Najdłuższy z nich ma ok.10 kilometrów. W programie imprezy także sztafeta rodzinna oraz marsz nordic walking. Zapisy w dniu zawodów, tylko w przypadku wolnych miejsc. Początek biegowych zmagań w sobotę 14.10 o godz. 14.00 przy ul. Jana Pawła II w Radwanicach.

Oława zaprasza na 5. edycję Dolnośląskiego Biegu po Zdrowie dla Chorych na Raka. Impreza odbędzie się w niedzielę 15 października. Start o godz. 11.00 z oławskiego rynku. Do pokonania 10 km na atestowanej, asfaltowej trasie. Zgłoszenia elektroniczne do 12.10. Po tym terminie zgłoszenia przyjmowane będą w w dniu imprezy w biurze zawodów na Stadionie Miejskim w Oławie.

W niedzielę 15 października we Wrocławiu już po raz 10 ruszą na trasę uczestnicy Biegu Energetyka. Do pokonania dystans 4300 metrów w Parku Kozanowskim. Bieg jest bezpłatny. Zapisy elektroniczne przyjmowane są na stronie: www.feniks-timing.pl lub w biurze zawodów w restauracji Orbita. Start zaplanowano na godz. 10.00.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama