Porażka Zagłębia w Piotrkowie Trybunalskim

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-08 17:29 | Zmodyfikowano: 2017-10-08 18:23

Zaczęło się dobrze, bo dolnośląski zespół prowadził 3:1. Mogło być nawet lepiej, ale w ósmej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Arkadiusz Moryto i od tego momentu mecz zaczął się przechylać na korzyść gospodarzy. W 13 minucie po trafieniu Stanisława Makowijewa to Piotrkowianin prowadził 7:5. W 18 minucie lubinianie wyrównali na 8:8 po celnym rzucie Dawida Przysieki. Niestety wtedy znów lepszy moment mieli gospodarze, którzy na trzy minuty przed przerwą po bramce Marcina Tórza byli lepsi o cztery trafienia (14:10). Lubinianie zniwelowali te straty do najmniejszej możliwej różnicy, ale tuż przed końcem pierwszej połowy znów trafił Marcin Tórz na 16:14.

Po zmianie stron liczyliśmy, że nadal będziemy oglądać wyrównane spotkanie. Wyrównująca bramka Stanisława Gębali (20:20) w 41 minucie zdawała się potwierdzać te przewidywania. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Przez kolejnych 11 minut lubinianie tylko raz znaleźli drogę do siatki gospodarzy, a jakby tego było mało stracili aż 7 bramek i przegrywali 21:27. Takiego wyniku nie sposób było już odrobić i "Miedziowi" przegrali w Piotrkowie Trybunalskim różnicą trzech trafień.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 29:26 (16:14)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 5, Woynowski, Iskra 1, Góralski 4, Surosz 1, Andeou, Pożarek 1, Makowiejew 7, Tórz 6, Pacześny 4, Rutkowski

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 3, Kuźdeba 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 2, Szymyślik 2, Czuwara 5, Pietruszko 1, Moryto 5, Dawydzik, da Silva Mollino 2