Koszykarze PGE Turowa pokonali Stal Ostrów

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-10-09 07:00

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zachowali zimną krew w zaciętej końcówce i pokonali Stal Ostrów Wielkopolski 80:76.

Dwie wyjazdowe porażki nie były wymarzoną inauguracją nowego sezonu dla koszykarzy PGE Turowa. Idealnym momentem, by przerwać złą serię był pierwszy mecz przed własną publicznością. I ten moment czarno-zieloni wykorzystali idealnie, choć jeszcze na 3 minuty przed końcem fani PGE Turowa drżeli o zwycięstwo.

Po dwóch ciężkich meczach na wyjeździe jestem szczęśliwy, że drużyna była dziś skupiona, zagrała bardzo dobrze w obronie i nie popełniła dużo błędów. Wygraliśmy rywalizację o zbiórki, a mój zespół pokazał charakter, walczył przez 40 minut i zasłużył na zwycięstwo - mówił Mathias Fischer, szkoleniowiec PGE Turowa.

PGE Turów Zgorzelec - Stal Ostrów Wielkopolski 80:76 (16:21, 22:17, 20:12, 22:26)

PGE Turów: Balmazović 20, Ayers 17, Waldow 14, Borowski 11, Han 8, Mack 4, Patoka 2, Petrukonis 2, Bochno 2, Jarecki 0.

BM Slam Stal: Notice 17, Skifić 17, Surmacz 16, Łapeta 12, Ochońko 6, Johnson 6, Łukasiak 2, Kulka 0, Majewski 0, Kostrzewski 0.