Posłuchaj Rytmu Ulicy w Radiu Wrocław Kultura

, GN | Utworzono: 2017-10-11 12:49 | Zmodyfikowano: 2017-10-11 12:52
A|A|A

Kalela - Take Me Apart

Na początek dwie nowości wydawnicze. Wyjątkowo zaczniemy od brzmień z pogranicza muzyki współczesnej i elektronicznej, stanie się tak za sprawą ostatniego albumu Kaitlyn Aureli Smith "The Kid". Następnie przejdziemy do debiutanckiego albumu Keleli "Take Me Apart", który przypomina, że historia r'n'b toczy się od ponad trzech dekad i ma za sobą różne oblicza. Płyta ta sprowokowała również pytanie: właściwie to jaka płyta z owego gatunku posiada status kultowej, pełnej, może nawet najlepszej? Spróbujemy zmierzyć się z tym wyzwaniem w dwóch turach. W pierwszej z nich, która wydarzy się w dzisiejszym Rytmie Ulicy posłuchamy najciekawszych płyt z gatunku wydanych do lat dwutysięcznych. Kolejna część poświęcona będzie albumom z okresu '00-'17. W tej pierwszej grupie spodziewać się można takich artystów jak Janet Jackson, Jodeci, czy 702.

Po dawce "gangsta groove'u" posłuchamy ciekawych nowości z rodzimego podwórka. Wśród nich nowa płyta Pauliny Przybysz, Polish Juke czy Seltron 400.

Na koniec eksperymenty spod znaku krakowskiego Unsound Festiwal, który rozpoczął się w niedzielę i potrwa jeszcze przez cztery dni.

RWK Rytm Ulicy, środa 21.00-00.00, Marta Malinowska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama