Zagłębie lepsze od Górnika. Świerczok lepszy od Angulo

| Utworzono: 2017-10-15 17:54 | Zmodyfikowano: 2017-10-15 17:54

To było bardzo dobre widowisko. Górnik grał w Lubinie o lidera, Zagłębie o pozostanie w czołówce. Zespoły nie zawiodły, stworzyły doskonały mecz, który trzymał w napięciu do końca. W 2. minucie Świerczok wyszedł sam na sam z Loską, ale strzelił za lekko. Chwilę później było już jednak 1:0. Bohaterem Bartłomiej Pawłowski.

Górnik wyrównał ze stałego fragmentu. Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, wrzutkę przedłużył Łukasz Wolsztyński i Michał Koj trafił do siatki. Górnik zdobył przed przerwą jeszcze jednego gola. Matuszek pokonał Polacka, ale VAR pokazał, że pomocnik był na spalonym. W lepszych nastrojach po pierwszych 45 minutach byli gospodarze. Świerczok z najbliższej odległości skutecznie zakończył bombardowanie bramki Loski.

Druga połowa dla Górnika, który zdecydowanie zaatakował. Do pełni szczęścia zabrzanom brakowało jednak bramki. Igora Angulo został zupełnie wyłączony przez obrońców, a jeżeli miał swoją szansę nie potrafił jej wykorzystać. Inaczej Świerczok. Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania wykorzystał niezdecydowanie obrońców Górnika i podwyższył na 3:1.

W końcu w zamieszaniu podbramkowym trafił Wieteska. Znów VAR w akcji i choć przez moment wydawało się, że Tomasz Musiał ponownie nie uzna bramki, tym razem pokazał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:2 (2:1)

1:0 - Bartłomiej Pawłowski 7'