Udany początek sezonu siatkarek Impelu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-10-16 20:45 | Zmodyfikowano: 2017-10-16 20:45

W pierwszym meczu nowego sezonu ekstraklasy siatkarek Impel Wrocław wygrał z PTPSem Piła 3:1.

Forma wrocławskiej drużyny po prawdziwej rewolucji kadrowej i utracie sponsora tytularnego była dużą niewiadomą.

Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt. Młody wrocławski zespół dzielnie walczył z rywalkami z Piły do stanu 16:15. Końcówka należała do PTPSu, który triumfował 25:20.

W drugim secie Impel przegrywał 0:4 i 5:9. Wówczas na parkiecie pojawiły się Aleksandra Trojan i Natalia Murek. Obie spisały się znakomicie. Impel odrobił straty na 17:17 i w końcówce ostatecznie triumfował 25:23.

Trzecia partia to na początku przewaga Impelu. Wrocławianki prowadziły 14:11, ale popełniły kilka błędów. Po niezwykle emocjonującej grze na przewagi drużyna Marka Solarewicza triumfowała 28:26.

Czwarty set także był wyrównany. Na tablicy wyników był remis 10:10, potem było 10:14, ale Impel odrobił straty i objął prowadzenie 17:15. Tę minimalną przewagę udało się utrzymać do końca. Wrocławianki wygrały tę partię 25:23 i cały mecz 3:1.

Impel Wrocław - PTPS Piła 3:1 (20:25, 25:23, 28:26, 25:23)

Impel: Gałucha, Szczurowska, Chojnacka, Gierak, Łozowska, Stenzel (libero) oraz Murek, Trojan, Wawrzyniak.

PTPS: Różycka, Baran, Stencel, Babicz, Wilk, Kwiatkowska, Łysiak (libero) oraz Urban, Szubert, Pawłowska.