Pomoc dla Rushooka Parish St. Martha and Maria Women's Center w Ugandzie

z informacji prasowych | Utworzono: 2017-10-17 10:45 | Zmodyfikowano: 2017-10-17 10:45
A|A|A

Fundacja Kognitiv organizuje 22 października, w Klubie Surowiec we Wrocławiu imprezę charytatywną Mały Festiwal Afrykański. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla Rushooka Parish St. Martha and Maria Women's Center w Ugandzie założonego i prowadzonego przez polską misjonarkę Siostrę Angelikę.

Planowana impreza jest częścią projektu „Kantara – budujemy mosty", w ramach którego, jest realizowana szeroko pojęta pomoc dla regionu Afryki Wschodniej. Jedną z naszych akcji są „Banany dla Rushooka" - zbieramy środki na pomoc dla Centrum Edukacji dla Kobiet. Centrum jest jedyną szansą dla dziewcząt i kobiet na zdobycia przynajmniej elementarnego wykształcenia. Obecnie składa się z ośrodka kształcenia (założonego 2001 roku) oraz internatu i farmy (działających od 2014). Działalność Centrum jest zagrożona z powodu trwającej od dwóch lat katastrofalnej suszy w Dystrykcie Ntungamo gdzie leży Rushooka. Celem naszej zbiórki jest sfinansowanie zakupu ziemi pod plantację bananów. Banany w Afryce są podstawą wyżywienia, to nie owoce podawane na deser, które znamy z Europy, to dodatek do większości potraw, gotowany jak nasze ziemniaki, a dla wielu mieszkańców jedyne dostępne pożywienie. Banany owocują co 9 miesięcy, na plantacji między nimi może rosnąć fasola, kukurydza, sukuma... Planowana plantacja bananów będzie realnym wsparciem Centrum.

Wydarzenie organizowane w Klubie Surowiec jest odpowiedzią na chęć pomocy w realizacji projektu ze strony środowiska studentów ASP, pracowników gastrobiznesu przy wsparciu wrocławskich restauratorów. Wspólnie stworzyliśmy plan całodniowej imprezy, w założeniu innej niż podobne tematycznie. Mały Festiwal Afrykański to wydarzenie promujące Afrykę, mające na celu zarażenie przybyłych gości naszą miłością do Czarnego Lądu i ludzi tam mieszkających. Gwarantujemy świetną zabawę. Całe rodziny będą mogły korzystać z licznych atrakcji, a aukcja charytatywna, sprzedaż „cegiełek", z których każda będzie nagrodzona prezentem, będą wsparciem dla Centrum. Studenci ASP przekazują nam swoje prace, które będą licytowane na aukcji lub staną się prezentami dołączonymi do cegiełek. Artyści wesprą nas także swoim talentem na scenie lub pracując z naszymi gośćmi. W tym samym czasie, uznani na polskim rynku barmani: Stanisław Domin – zwycięzca Chivas Competition, Tymon Stroboszewski – reprezentant Polski na konkursach m.in. Bacardi Legacy, Olmeca zorganizują w lokalu HECA kursy barmańskie, z których dochód również wesprze nasza akcję. Wybrane wrocławskie restauracje, kluby i bary będą oferowały w zamian za datek bony rabatowe. Zaplanowana jest wystawa fotografii z Afryki, zabrzmią także afrykańskie rytmy.

W wydarzeniu będzie uczestniczyła Siostra Angelika, zaproszeni goście z Ugandy, przedstawiciele Fundacji Kognitiv od lat współpracujący z Afryką.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama