Protest przed nowym centrum handlowym we Wrocławiu

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-10-18 18:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-18 17:03
A|A|A

Z zawiązanymi oczami pikietowali przed nową galerią handlową. Przedstawiciele Zielonych i Partii Razem urządzili dziś we Wrocławiu happening. Chcieli zwrócić uwagę przechodniów na to, że to kolejny wielki obiekt handlowy na przestrzeni kilkuset metrów, przez co upadają małe przedsiębiorstwa. Najgorsze jednak, zdaniem Pawła Pomiana jest to, że galerię wybudowano kosztem dworca autobusowego.

- Dworzec autobusowy jest skandalicznie mały. 11 stanowisk to jest zdecydowanie za mało. Na dworcu tymczasowym jest 14 stanowisk, a widać jaki się tam generuje tłok.

O tym czy dworzec okaże się wystarczający czy nie przekonamy się 6 listopada. Na ten termin zaplanowano oficjalne otwarcie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jurek
2017-10-30 10:13:20
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na świecie kolej się rozwija, a we Wrocławiu Mega Galerie handlowe. I jeszcze się ktoś chwali że mamy największą powierzchnię galerii na 1000 mieszkańców w Europie ! Więcej od Paryża Londynu i Berlina. Wiadać życie u Nas jest jak Dubaju, bo przecież jesteśmy obrzydliwei bogaci...A ja bym wolał że powstał fuckjonalny piękny otwrty dworzec autobusowy za zachowaną przestrzenią zapasową dla sąsiadującego dworca PKP. Bo na świecie rządzi ultra szybka kolej jadąca po 450km/h A u nas ? Może na tym poniemieckim dworu się upchnie ... Bravo !!!
~Bodzio
2017-10-29 09:03:25
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 6
A gdzie protestujący byli kiedy wydawano decyzje budowlane, przedstawiano projekt i wiadomo było ze dworzec autobusowy będzie wycięty, nagle chcą się lansować ?
~Pir71wrocław
2017-10-28 21:02:32
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mam nadzieję że wolny rynek ureguluje tego molocha i za parę lat ktoś się stuknie w glowę i przebuduje to na porządny dworzez autobusowy...
~Ewa
2017-10-27 09:34:40
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 2
No cóż byłam już w tym molochu....jestem przeciwnikiem takich budowli w centrum miasta.......oczywiscie utknelam na parkingu w oparach spalin i nerwowej atmosfery Uciekłam.....z przyjemnością usiadłam w części gastronomicżnej holu starego dworca pkp.......
~Wroclawianka
2017-10-26 23:54:15
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bylam zobaczylam i sie nie zachwycilam . 4 wielkie Galerie w bliskim sasiectwie . Glupota albo Jacys dobrze skasowali . Zamiast dworca autobusowego polaczonego z dworcem kolejowym kolejny bunkier. Dobrze ze po Niemcach zostal dworzec kolejowy chociaz pietro dalej nie zagospodarowane. Ponoc juz aktualnie panujacy chca oodawac Niemcom Szczecin to moze w pakiecie Wroclaw tez bo to juz najwyzszy czas zeby nie dokonczono "Festung Breslau" . Moze zbankrutuja , ja tam chodzic nie bede
~Wrro
2017-10-19 22:49:31
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Oj za późno otworzyliscie oczka..
~irka1
2017-10-18 22:35:29
z adresu IP: (107.167.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie na znaczenia jakiej są opcji politycznej protestujący słusznie z powodu likwidacji dworca autobusowego.Przyszłość miast to zbiorowa komunikacja. Może ktoś opublikuje te baranie łby, które głosowały za galerią handlową?
~tomasz
2017-10-18 19:28:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 21
Trochę wstyd się przyznać ale zgadzam się z zielonymi wtym temacie. Szkoda że nie pomyśleli o tym wcześniej. Ktoś spora kasę przytulił pod stołęm żeby na coś takiego pozwolić. W tym miejscu powinien być prawdziwy dworzec autobusowy połączony przejsciem podziemnym/nadziemnym z PKP do tego miejsca postojowe dla taksówek ciepły i przytulny budynek dworca z 2-3 lokalne z dobrym jedzeniem dla podróżnych i tyle. Na około zieleń i ławki, no i spora wypożyczalnia rowerów miejskich dla podróżnych.
~kkk
2017-10-18 19:12:33
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
chyba już trochę za późno na protest. Postawiono. Otwarto. Wiadomo, ze nie zamkną.