Apele nie pomagają. To ciężarówki blokują ruch na A4? [FILM]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-10-19 15:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-19 15:50
A|A|A

Generalna Dyrekcja Dróg we Wrocławiu od września prowadzi remont na odcinku między Karwianami a Brzezimierzem. Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami przynajmniej do końca października.

- Powodem bardzo długich zatorów zwłaszcza od Brzezimierza w kierunku Wrocławia, jest nie tylko remont i spory ruch. Były zgłoszenia, że ruch wstrzymują stojące na jednopasmowej jezdni ciężarówki. Kierowcy dzwonili z informacją, że są świadkiem, jak kierowca samochodu ciężarowego kręci tzw. pauzę - z przodu jest wolne miejsce, z tyłu - kilkukilometrowy zator - mówi Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Korki na A4 przez kierowców ciężarówek, którzy "kręcą pauzę"? Apel GDDKiA

Zobacz materiał nadesłany dziś przez naszego słuchacza:

Kierowcy muszą w ciągu dnia robić sobie przerwy jeździe i korzystać z obowiązkowego odpoczynku w slangu nazywanym "kręceniem pauzy". Normę minut przeznaczonych na postój część z nich wyrabia tymczasem w korkach, potęgując ich długość.

- Pozostaje nam apelować do kierowców ciężarówek, by nie wykorzystywali zatorów na autostradzie, do wykonywania przymusowych przerw - dodaje Magdalena Szumiata.

Przypomnijmy, że wprowadzono zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych od węzła Brzeg do Brzezimierza i w drugą stronę na całym remontowanym odcinku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~dziecko we mgle
2017-10-20 11:15:40
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tiry blokują A4....Blokują dzień i noc,mają w nosie kodeks.Tylko skamerowanie całej trasy pomoże w utrzymaniu porządku.To wiedzą ludzie z branży ale nie ma na to kasy czy chęci?
~To masz
2017-10-20 05:59:26
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nie blokowanie tylko wyprzedzanie. Blokuja od czasu do czasu na zwezce do jednego pasa. Widac jakie (Asy) pracuja w GDDKIA.
~Kierowca
2017-10-19 22:20:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
Filmik pokazuje wyprzedzanie a nie pauzę na autostradzie jak jest w tytule artykułu. Kierowca ciężarówki rusza z domu w niedzielę wieczorem albo zaraz po północy i wraca w piątek oczywiście ten co pracuje w transporcie krajowym. Czy jest ochotnik do podpisania umowy oczywiście najniższej krajowej i pracować 3 dni po 15 godzin i 2 dni po 13. Brak bezpośredniego dostępu do toalety lazienki. Odpowiedzialność za wszystko i kary za nieuwagę i pomyłkę. A najważniejsze jest to że taka rozłąka z rodziną ma trwać do 65-tego roku życia.
~Wroclawiak
2017-10-19 22:01:44
z adresu IP: (85.195.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zwykly brak szacunku typu "ja mu pokaze" co to jest przedszkole? tasujecie sie tymi tirami bo ten na prawym ma kaganiec 89 a ten co wyprzedza 90 co to jest? czemu ten na prawym nie przychamuje ile straci? zlosliwy narod i tyle jeden na drugiego w d***e i tacy jestesmy oby tak dalej ja nie bede oszczedzal mikrofonu swojego cb i to dosadnie za takie CEBULARSTWO ! DOROSLE DZIECI !
~Jaro
2017-10-19 21:59:12
z adresu IP: (51.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja jestem za tym aby do samochodów, jakichkolwiek firmowy zamontować tachografy. A kategorie b co pięć lat badania i psychotesty.
~Normalny kierowca
2017-10-19 21:00:40
z adresu IP: (81.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Powinni zabierać tirowcom prawo jazdy za takie cyrki. Myślą, że wszystko im wolno, mają za nic kierowców aut osobowych a powodują najwięcej wypadków swoimi niebezpiecznymi zachowaniami, takimi jak: gwałtowne zajeżdżanie drogi, blokowanie lewego pasa, oglądanie filmów na laptopach w czasie jazdy, to tylko niektóre z ich nietypowych zachowań. Z racji prowadzenia tak dużych pojazdów stwarzają ogromne zagrożenie swoim brakiem odpowiedzialności i braku odpowiedniego przeszkolenia.
~Driver
2017-10-19 20:44:00
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
W ogóle nie ma rozmowy. Wokół Wrocławia wygenerowany jest obecnie taki ruch, że na odcinku Wroclaw- Wrocław Wsch. powinny być trzy pasy ruchu w każdą stronę.
~Jet
2017-10-19 20:39:21
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo mądre głowy opracowały koncepcję ruchu podczas prowadzonego remontu... Czapki z głów. W Czechach i Austrii da się to zrobić z głową, tylko nie w Polsce. Tam ruch idzie dwoma pasami- w jedną stronę awaryjny i prawy, a w drugą rozdzielony- lewy i awaryjny po stronie remontowanej. Takie rozwiązanie na pewno by pomogło rozładować korki, nawet w przypadku gdyby ktoś aktualnie kręcił pauzę.
~driver
2017-10-19 20:27:35
z adresu IP: (193.106.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sam jestem kierowcą ciężarówki, ale to co odstawiają młodziki na ciężarówkach to się w pale nie mieści, ja mam kaganiec ustawiony na 88km/h, na A 4 widzę że lewym idzie Skakanka, ale coś mu długo schodzi, w końcu zbliżył sie, za sterem młodzik, pewno jego autko ze dwa km/h było szybsze, ( przyblokował lewy ) żebym nie zwolnił długo by mu te wyprzedzanie zeszło, nie tylko wśród osobowych są oszołomy,ale i na ciężarówkach też ich nie brakuje.
~trucker
2017-10-19 19:19:08
z adresu IP: (37.72.xxx.xxx)
Ocena: -2
co do tego filmiku "to żes błysnął kunsztem filmowym. Tylko pozazdroscić geniuszu!
~Sebastian
2017-10-19 18:50:10
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja stane w obronie kierowcow ciezarowek, ludzie odwalaja kawal ciezkiej roboty, a i tak wszyscy na nich narzekaja, faktem jest ze kierowcy osobowek nie wiedza jaki (moze byc!) mandat za przekroczenie czasu pracy moze dostac kierowca, dlatego ja sie wcale nie dziwie ze jak musza to kreca pauze. Ale fakt jest taki ze w tym przypadku A4 Katowice-Zgorzelec to jest porazka, jest to trasa tranzytowa przez Polske i gdyby dodac na niej 3 pas w miejsach gdzie jest to mozliwe, kierowcy ciezarowek mogli by sobie spokojnie wyprzedzac i nie powodowali by zatorow, proponuje zeby projektacji drog w Polsce wybrali sie na wycieczke za Niemiecka granice i zobaczyli jak wyglada autostrada.
~maclor
2017-10-19 18:43:33
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zakaz wyprzedzania... tak, dobre sobie. Codziennie są wyścigi TIRów, zakaz jest notorycznie łamany.
~max
2017-10-19 16:46:21
z adresu IP: (91.192.xxx.xxx)
Ocena: -1
a co do apelu każde przekroczenie jest karane mandatem więc w imie czego kierowca ma być samarytaninem
~max
2017-10-19 16:45:19
z adresu IP: (91.192.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bo przepis mówiący o przerwie minimum 30 min po 4,3 pracy jest źle zrobiony i tyle powinno być minimum 30 min ale między 4 a 5 godz pracy czyli przerwa może zacząć się w 1 minucie jak i 60
NA ANTENIE