Powiększa się grono głodujących medyków we Wrocławiu

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2017-10-22 17:28 | Zmodyfikowano: 2017-10-21 12:38
A|A|A

Fot: Dorota Kuźnik

Głodującym w szpitalu przy ul. Borowskiej towarzyszą bliscy, osoby wspierające, a także lekarze, którzy codziennie monitorują ich stan zdrowia. Ten, w przypadku całej grupy pozwala na kontynuację protestu. - Czuję się jeszcze na siłach. Samopoczucie mi dopisuje, wyspałem się dzisiaj, poszedłem o 23 spać, obudziłem się o 9. Poziom cukru i ciśnienie mam w normie. Zobaczymy, jak będzie w następnej dobie - mówią. 

Medycy chcą w ten sposób przeforsować postulaty, czyli poprawę sytuacji pacjentów i personelu medycznego, a także zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 % PKB w ciągu trzech lat.

- Wszystkie osoby są na urlopach, więc protest nie ma żadnego wpływu na pacjentów - mówi Marcin Lewicki z Porozumienia Rezydentów. - Nie ma możliwości, żeby jakiś oddział czy szpital przez naszą głodówkę został sparaliżowany. Plan jest taki, że głodujemy do skutku - wyjaśnia. 

Jedna z protestujących:- Ja w tej chwili jestem żoną lekarza, który nie może głodować ponieważ pracuje, a pracuje, żeby nas utrzymywać i nie może z tego zrezygnować w tej chwili 

- Myśli Pani, że takich osób, jak Pani będzie więcej?

- Myślę, że tak, bo słyszałam, że są pacjenci, którzy się zgłaszają i pytają czy można głodować.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wap
2017-10-23 11:06:47
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: -1
Za płatne spanie i wypoczynek to nie należy im w ogóle zapłacić.
~ehh
2017-10-23 10:19:12
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: 1
Lekarz poszedł spać o 23, wstał o 9:00. Fajny protest, przyjdę i się wyśpię
~Aaa
2017-10-23 09:15:54
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
JOLKA , skoro USK na Borowskiej to najgorszy szpital w mieście - to po co tam przychodzisz jako pacjentka ? Dzięki wielu osobom , które robią sobie z Pogotowia czy z SORu przychodnie POz lub poradnie, przychodząc z wielomiesięcznymi bólami palca piątego stopy prawej - może być najgorszy w tym sensie ze lekarze zajmują się drobnostkami zamiast mieć czas na leczenie pacjentów którzy Rej pomocy niezwłocznie potrzebują . Zdrowia dużo życzę . A poza tym ten szpital na rezydentach stoi którzy robią robotę niszowych salowych sekretarek informatyków i pielęgniarek oraz psychologów bo tego personelu jest za mało - za ministerialną "zapomogę " 2300 netto na rękę - czy da się utrzymać za takie pieniądze rodzine z dwójka dzieci ???? Zanim napiszesz taki komentarz zastanów się. Poza tym pamiętaj zdrowie jest kruche i kiedyś do tych pazernych lekarzy trafisz . I będziesz liczyć na to ze będziesz leczona w godnych warunkach a nie takich jak w BURKINA FASO .
~Aaa
2017-10-23 09:06:59
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wrocławianinie - czy piszesz o specjaliście lekarzu czy padłeś ofiara łapówkarstwa ze uważasz ze tyle bierze lekarz ? Zdrowia dużo życzę . Czy kasjerkę w Biedronce która zarabia tez około 2 tys złotych jak lekarz rezydent - również obrażasz ? Dużo zdrowia życzę
~Kur
2017-10-23 05:40:55
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ciekawi mnie jedno. Jak będą wyglądać młodzi medycy po 14- u, 19- tu dniach protestu. Czy tak samo będą rześcy na twarzach, jak ich koledzy w Warszafce? A może "wreszcie", któryś z nich uczciwie zagłoduje. Ha, ha, ha.
~Wrocławianin
2017-10-22 20:57:55
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -2
Lekarz 12000 min w szpitalu . Studia , specjalizacja, kursy itd itp. Pielęgniarka 2500 max w szpitalu ( dużym) Studia, specjalizacje!!!!!! Kursy itd,itp Wszystko w temacie!
~staszek
2017-10-21 23:51:12
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mlodzi lekarze niech najpierw pokarzą co potrafią . Pieniądze przyjdą w swoim czasie
~Jolka
2017-10-21 16:16:16
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 1
Akurat szpital akademicki jest najgorszą jednostką we Wrocławiu. Mówią o nim - umieralnia. A pensje tam są znakomite.
NA ANTENIE
MichałKwiatkowski
Michał Kwiatkowski
 18:00 - 20:00
Muzyczny wieczór
Zapraszam