Gorsze na gry placu od bydgoskiego Pałacu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-10-21 21:00

Podopieczne Marka Solarewicza, które przed tygodniem rozprawiły się w czterech setach z PTPS Piła, kroku bydgoszczankom w inauguracyjnej partii dotrzymywały do wyniku 12:12. Potem w polu zagrywki stanęła Marta Ziółkowska. Wrocławianki miały spore problemy w przyjęciu. W efekcie Pałac odskoczył szybko na 6 punktów (18:12). Impel nie był w stanie już odwrócić losów rywalizacji w tym secie.

Druga odsłona miała znacznie ciekawszy i wyrównany przebieg. Tym razem to przyjezdne potrafiły napsuć sporo krwi rywalkom swoją zagrywką. Dzięki dobrym serwisom Natalii Murek oraz Valerie Nichol, Impel prowadził 10:6, a potem 15:11. Dobre wejście do gry rezerwowej Katarzyny Wenerskiej pozwoliło Pałacowi zniwelować straty. Końcówka była dramatyczna i nerwowa. Przy wyniku 23:22 dla przyjezdnych sędziowie odgwizdali aut przy kolejnym ataku Impelu. Wrocławianki nie mogły pogodzić się z tą decyzją. Trenerek Solarewicz musiał poprosić o przerwę, by uspokoić zespół. To jednak nie pomogło. Ostatnie słowo należało do Eweliny Krzywickiej i Natalii Misiuny, których skuteczne akcje pozwoliły miejscowym rozstrzygnąć wojnę nerwów na swoją korzyść.

W kolejnej partii żadna z ekip nie była w stanie zbudować większej przewagi. Tym razem końcówka należała jednak do wrocławianek. Po skutecznym ataku Natalii Murek Impel prowadził 23:21. Chwilę później przyjezdne skutecznie zablokowały atak Sandry Szczygioł, a wygraną drużyny z Wrocławia w kolejnej akcji przypieczętowała Ilona Gierak.

Podopieczne Marka Solarewicza nie były w stanie podtrzymać dobrej passy w kolejnym secie. Inauguracyjny punkt w czwartej partii zdobyła wprawdzie Murek, ale potem na boisku istniał tylko zespół Pałacu. Okres fatalnej gry Impelu sprawił, że bydgoszczanki prowadziły już 22:8! Wrocławianki uratowały częściowo twarz, zdobywając potem 6 punktów z rzędu, ale tak znaczącej straty nie mogły już odrobić.

Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 3:1 (25:16, 26:24, 21:25, 25:16)

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Szczygioł, Nickowska (libero) oraz Wenerska, Kuligowska, Różyńska, Świder

Impel: Nichol, Szczurowska, Murek, Gałucha, Łozowska, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Gierak, Wawrzyniak, Wołodko

MVP: Natalia Misiuna (Pałac).