Dźwięki Świata: Żywiołak, King Ayisoba i inne afrykańskie rytmy

Ula Andruszko | Utworzono: 2017-10-22 15:52 | Zmodyfikowano: 2017-10-22 15:59

Ukazało się bardzo ciekawe, mroczne, baśniowe wydawnictwo. Nowa płyta zespołu Żywiołak - Pieśni Pół/nocy. “Odrestaurowana przez Żywiołaka muzyka ostatnich Wenedów”. Z jej brzmieniem zaczniemy wędrówkę na północ.

Sięgniemy po muzykę krajów nadbałtyckich i postsowieckich. W te rejony zaprowadzi nas kalifornijska wytwórnia Far From Moscow oraz litewska Cold Tears Records. Będzie melodyjnie i onirycznie. Eklektycznie i elektronicznie. Pomorze, Suwałki, Litwa, Białoruś, Estonia, Finlandia.

28.10. wielkie wydarzenie we Wrocławiu dla fanów muzyki afrykańskiej, transowej, szczerej. King Ayisoba - gwiazda ghańskiej muzyki tradycyjnej - w Imparcie w ramach imprezy Wrocław Meets Africa. O 18.00 w studiu odwiedzi nas Hubert Kostkiewicz, który stoi za organizacją tego wydarzenia. Zastanowimy się dlaczego tak nas ujmuje i porywa muzyka afrykańska? Mająca swoje źródło w szamańskich rytuałach, ale i w celebracji dnia codziennego. Najbliższe Dźwięki Świata to podróż do świata magicznego, do krainy dzieciństwa.

Dźwięki Świata, niedziela 16-19, Ula Andruszko.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.