ATP Wiedeń: Kubot i Melo zagrali jak na "jedynkę" przystało

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-26 07:00

Spotkanie trwało 91 minut na co w dużej mierze złożyła się głównie blisko godzinna pierwsza partia. Zaczęło się źle bo Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali swoje pierwsze podanie do 40. Na szczęście już w czwartym gemie odrobili straty i przez resztę seta, aż do tie-breaka nikt nie pozwolił sobie na błędy. W kluczowym momencie partii Polak i Brazylijczyk trzykrotnie przełamali rywali, podczas gdy Amerykaninowi i Kanadyjczykowi udało się to tylko raz i tie-break skończył się wynikiem 7:3.

W drugim secie Kubot i Melo znów odrabiali straty. Tym razem po przegranym serwisie było już 1:3. Cztery kolejne gemy padły jednak łupek polsko-brazylijskiego duetu. Nasz tenisista i jego partner nie wypuścili już takiej szansy i w dziesiątym gemie, w którym byli lepsi do 30 zakończyli mecz.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - John Isner / Daniel Nestor - 7:6(3), 6:4

Mistrzowie Wimbledonu o półfinał wiedeńskiego turniej zagrają dziś z Hindusem Rohanem Bopanną i Urugwajczykiem Pablo Cuevasem.