Pewna wygrana Metraco Zagłębia nad Piotrcovią

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-10-29 19:20
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Od początku do końca Metraco Zagłębie Lubin kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrało pewnie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 35:31. Tym samym miedziowe umocniły się na pozycji lidera rozgrywek.

Przyjezdne długo konstruowały swoje akcje ofensywne, co przyniosło efekt w trzeciej minucie po trafieniu doświadczonej Agaty Wypych. Na odpowiedź miedziowych nie trzeba było długo czekać, bo kilkanaście sekund później z drugiej linii trafiła Żana Marić. Na pierwsze prowadzenie Metraco Zagłębie wyszło w siódmej minucie, kiedy kontrę skutecznie wykończyła Małgorzata Trawczyńska. Lubinianki zaczęły budować swoją przewagę i po dziesięciu minutach było już 8:2. O czas poprosił Rafał Przybylski, ale niewiele to zmieniło. Ton grze wciąż nadawały liderki rozgrywek. Do przerwy zespół Bożeny Karkut i prowadził 18:12.

W drugiej części spotkania utrzymywała się przewaga miedziowych. Piotrkowianki nie dały odskoczyć Metraco Zagłębiu, głównie dzięki skutecznej grze Zoricy Despodovskiej. Niemniej jednak to gospodynie cały czas były na prowadzeniu, które pozwalało kontrolować przebieg meczu. Przewaga lubinianek utrzymywała się na poziomie 6-7 trafień. Kolejna wygrana Metraco Zagłębia Lubin stała się faktem.

 

Metraco Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:31 (18:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb , Semeniuk 2, Trawczyńska 3, Wasiak 3, Buklarewicz , Górna 4, Ważna 5, Marić 5, Jochymek 4, Wojtas 3, Belmas 3, Pielesz 3, Milojević.

Piotrcovia: Opelt – Kucharska , Matyja, Klonowska 2, Kopertowska 3, Marszałek 5, Wypych 1, Wasilewska 3, Ivanović 1, Belmas 3, Despodovska 10, Wyrzychowska 1, Kucharska 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama