W sobotę startuje 3. edycja Półmaratonu Świdnickiego

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-11-03 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-03 20:00
A|A|A

 -Półmaraton to jednak także świetna otoczka. Nawet 250 osób oczekujących na swoich bliskich, w międzyczasie wystartuje na krótszym dystansie. Dla wielu może to stanowić początek wielkiej, biegowej przygody zapowiada Danuta Pilarz-Małkiewicz - dyrektor biegu:

Z powodu zainteresowania liczbę miejsc trzeba było zwiększyć. 250 ma być jednak górną granicą. Oprócz tego przygotowano bieg dla dzieci, do którego już zgłosiło się 350 zawodników. 50 miejsc będzie czekać na spóźnialskich w dniu zawodów. Wszystkie trasy wytyczono na terenie miasta i gminy wiejskiej Świdnica.

Gwarancją tego sukcesu jest zaangażowanie mieszkańców gminy, przez których sołectwa przebiega trasa. Zastępca wójt Świdnicy - Zbigniew Kanicki zapowiada, że w tym roku będzie podobnie. Mieszkańcy jednak nie zdradzili mu tegorocznych pomysłów:

Trasa w porównaniu do półmaratonu Ślężańskiego czy Wałbrzyskiego jest umiarkowanie trudna, ale nie można dać się zwieść mówi Zygmunt Worsa - Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkoatletyki, który jest jednym z jej twórców:

Organizatorzy zachęcają również inne osoby do kibicowania i tworzenia własnych stref dopingu. Dla najbardziej kreatywnych czekają nagrody w wysokości kilkuset złotych. Szczegóły na stronach biegu i miasta.

W związku z organizacją 3.RST Półmaratonu Świdnickiego w sobotę, 4 listopada br. zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

10:00 – 14:00 osiedle Słowiańskie - ul. Przyjaźni, ul. Śląska

10:00 – 11:45 Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu (mapka trasy w mieście Świdnica w załączeniu)

10:00 – 12:30 Opoczka – Bojanice

10:00 – 13:30 Bojanice – Burkatów

10:00 – 13:45 Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do aktywnego kibicowania biegaczom.

Informacje o imprezie:TUTAJ

Organizatorzy: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama