III FamilyPro – na mapie rodzinnych inspiracji

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-09-22 10:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
III FamilyPro – na mapie rodzinnych inspiracji -
III FamilyPro – na mapie rodzinnych inspiracji - 0

Pomysł na FamilyPro wziął się z chęci pokazania, jak w twórczy sposób spędzać rodzinny czas. - Pierwsza edycja FamilyPro, która odbyła się w listopadzie 2008 roku, została na tyle ciepło przyjęta przez uczestników festiwalu, że postanowiliśmy kontynuować tradycję FamilyPro, wpisując go na listę cyklicznych imprez rodzinnych - tłumaczy Agnieszka Kaczor - Tykierko, jedna z organizatorek festiwalu.

Dla każdego coś dobrego

Zgodnie z nazwą jest to festiwal międzypokoleniowy. Zajęcia organizowane w ramach FamilyPro zaprojektowane są w taki sposób, by mogły zainteresować dzieci w różnym wieku, rodziców oraz dziadków, ale też ciocie i wujków. Oferta skierowana jest do tych, którzy chcą się dobrze bawić w rodzinnym gronie, którzy poszukują atrakcyjnych zajęć dodatkowych. Wśród festiwalowych propozycji znajdą się między innymi warsztaty skutecznego rodzica, zajęcia dla kilkumiesięcznych maluchów, pobudzające pracę mózgu poprzez odpowiednio dobrane zabawy stymulacyjne. Sporo ciekawych zabaw dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, które będą mogły między innymi podjąć próbę konstruowania rakiety, i to takiej, którą naprawdę będzie można odpalić. Będą warsztaty tworzenia własnej, oryginalnej biżuterii: między innymi wełnianych korali z filcu oraz zajęcia, podczas których uczestnicy stworzą autorskie witraże. Udamy się w niezwykłą podróż do świata baśni, pobawimy się w teatr, spróbujemy swych sił w balecie. Nauczymy się także robić piękne, rodzinne fotografie. - Tematyka warsztatów jest właściwie nieograniczona. Program jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie - zaznacza A. Kaczor - Tykierko.

Weekendowa szkoła rodzenia

Po raz pierwszy w ramach FamilyPro zorganizowana zostanie Weekendowa Szkoła Rodzenia. - Zależy nam na tym, by było kameralnie, twórczo, ale i rzeczowo - podkreślają organizatorzy. Program Szkoły został zaprojektowany w taki sposób, by osoby oczekujące narodzin dziecka ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa przekroczyły próg nowego życia. Podczas zajęć, krok po kroku, przedstawione zostaną sposoby jak radzić sobie z emocjami, bólem i stresem; jak przygotować się do aktywnego porodu, a jak do cesarskiego cięcia; poznać technikę karmienia piersią; porozmawiać o optymalnej diecie dla mamy i dziecka. W programie Szkoły nie zabraknie także praktycznych rad związanych z opieką nad maluszkiem i szybkim powrotem do formy po porodzie.

Król Cebuch na Wyspie Dzieci

Sercem festiwalowych wydarzeń, zgodnie z tradycją FamilyPro, będzie Wyspa Dzieci. Podczas pierwszej edycji festiwalu zamieniła się ona w wyspę piratów, podczas kolejnej, dzieciaki wybudowały na niej swoje miasto. Tym razem wyspa przeistoczy się w Cebuszkowo, czyli królestwo, w którym zapanuje Król Cebuch i Królowa Cebuszka. Ci, którzy odwiedzą wyspę, wspólnie z animatorami Miejsc Dzieci wymyślą historię Cebuszkowa, zaprojektują jego flagę i ułożą konstytucję. Będą królewskie zdjęcia, nadworne malowanie buziek, cebuszkowe malowanki i wiele innych atrakcji. Rodzice, którzy podczas festiwalu będą chcieli uczestniczyć w warsztatach dedykowanych specjalnie im, mogą zostawić dzieci na wyspie pod opieką animatorów.

Festiwalowy niezbędnik

We wrześniu strona www.MiejscaDzieci.pl zamieni się w stronę FamilyPro. Będzie tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące festiwalu. Oprócz opisów warsztatów na portalu pojawi się sporo ciekawostek dotyczących przygotowań i przebiegu całej imprezy, a także wydarzeń towarzyszących festiwalowi. Za pośrednictwem strony można się także zapisać na wybrane zajęcia. Warto zrobić to szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowo w pierwszych tygodniach zapisów obowiązują spore zniżki, sięgające nawet 20 %. Na warsztaty FamilyPro można zapisać się także bezpośrednio w Biurze Festiwalowym, mieszczącym się przy ul. Kazimierza Wielkiego 7 we Wrocławiu. Biuro będzie czynne od 1. do 24. września, od poniedziałku do piątku, między godziną 9.00 a 18.00.

Zobacz festiwalowy niezbędnik

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.