Są setki nowych etatów, czy setki zwolnień?

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-11-15 18:35 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 18:35
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Przybyło miejsc pracy dla nauczycieli, czy jednak kilkuset z nich straciło pracę na Dolnym Śląsku? Jak to zazwyczaj bywa ze statystykami, można się im przyglądać na różne sposoby. I otóż, według Związku Nauczycielstwa Polskiego pracę w całym kraju straciło ponad 6500 osób.

Według danych rządowych, w Polsce przybyło natomiast ponad 12 tysięcy etatów. Podobnie jest w naszym regionie, gdzie według danych Kuratorium Oświaty, pracę straciło ogółem blisko 400 osób, ale nowych, pełnych etatów mamy prawie 2000, mówi kurator Roman Kowalczyk:

Jak przyznaje Janusz Wrzal z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, nauczyciele są zatrudniani i zwalniani, a części trzeba było zmniejszyć etaty:

Wygaszenie gimnazjów i stworzenie 8-letnich podstawówek, to nie koniec reformy edukacji przygotowanej przez MEN. W kolejnych latach o rok wydłużona zostanie nauka w liceach i technikach.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nadal twierdzi, że nauczyciele będą tracić pracę w związku z postępującą reformą szkolnictwa.

Zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, nie jest to wina zmian, a procesów demograficznych, ponieważ w szkołach będzie ubywać uczniów, a więc i pracy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama