Strefa Południa: O tych, którzy się nie bali

Paweł Iwanina | Utworzono: 2017-11-17 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-17 20:00

Dzisiejsza generacja tych, którzy do rąk wzięli gitarę i grają na niej żywsze dźwięki często przyznaje się do fascynacji muzyką punk, która swoje najlepsze lata przeżywała przez dekadę dzielącą wpół lata 70. i 80. Często też przymierzali się do tego, by grać właśnie punk, ale po kilku uderzeniach strun uznali, że zupełnie się do tego nie nadają i będą grali to, czego słuchali ich rodzice, tylko trochę bardziej żywo, bo wolne rytmy kojarzyły im się z oddziałem geriatrycznym.

W ten sposób powstało wiele ciekawych projektów, które dziś już nie wzbudzają ani zainteresowania, ani pierwotnej sensacji - przyczyniły się jednak do tego, że scena muzyczna świeciła wieloma barwami. Oni - pionierzy nowego grania, całkowicie osamotnieni w swoich staraniach o to, by ich zauważono, dumnie dzierżyli chorągwie pierwszeństwa.

W najbliższej Strefie Południa o tych, którzy się nie bali i którzy, choć mniejszym nakładem i ryzykiem, jak dawni odkrywcy, wypływali na nieznane wody nie wiedząc, co ich czeka. Do usłyszenia!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.