Rusza akcja Szlachetna Paczka

Patrycja Wawrzyniak, BT | Utworzono: 2017-11-17 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-11-17 19:40
Rusza akcja Szlachetna Paczka -

- Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób – mówi o akcji Szlachetna Paczka jej twórca ks. Jacek Stryczek. Wbrew pozorom projekt nie opiera się jedynie na wręczaniu paczek potrzebującym rodzinom. Przede wszystkim chodzi o współpracę i ubogich, i zamożnych, z której obie strony czerpią wiele korzyści. O tym, na czym polega innowacyjna formuła akcji, mówi jedna z wrocławskich wolontariuszek - Anna Paździur.

- Pomagamy rodzinom, które żyją w niezawinionej biedzie, żeby zmienić ich życie, żeby dać im bodziec do zmiany, żeby docenić to jak sobie radzą na co dzień ze swoimi trudnościami. Wolontariusz odwiedza rodzinę, rozmawia z nią, żeby poznać jej historię i sytuację, ale też, żeby znaleźć jej piękno, dlaczego ta rodzina jest wyjątkowa. My w projekcie szukamy rodzin wyjątkowych.


Hasłem akcji jest niesienie 'mądrej pomocy'. A co ten termin oznacza – tłumaczy Alicja Bilska, koordynatorka wydarzenia we Wrocławiu.

- Mądra pomoc to jest taka, która prowadzi rodziny do samodzielności. To znaczy, że jeżeli raz pomożemy rodzinie, to chcemy, żeby już więcej taka pomoc nie była potrzeba, żeby rodzina sama odbiła się od dna i poradziła sobie ze swoją trudną sytuacją.


Potrzebujący nie mogą sami zgłaszać się do udziału w akcji - jest to jedna z głównych zasad wydarzenia. Szlachetna Paczka już od 16 lat cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku pomoc uzyskało prawie 19 tysięcy rodzin w całej Polsce, a łączna wartość paczek wyniosła ok. 50 mln zł. Tegoroczna edycja rozpoczyna się jutro o 7 od oficjalnego otwarcia bazy rodzin.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.