Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia przegrały w Lublinie

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-11-19 07:45

W szlagierowym meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych Metraco Zagłębie Lubin przegrało w Lublinie z MKSem 18:19. Była to pierwsza porażka Zagłębia w tym sezonie.

Drużyna Bożeny Karkut dobrze rozpoczęła spotkanie i prowadziła po bramkach Klaudii Pielesz i Adrianny Górnej. Niestety od wyniku 2:1 kolejnych pięć bramek zdobył zespół MKSu. Lubinianki starały się odrobić straty, ale do przerwy przegrywały 7:9.

Początek drugiej połowy także należał do gospodyń. w 42. minucie było już 14:9 dla MKSu. Metraco Zagłębie znów ruszyło do odrabiania strat. Kontakt lubinianki złapały minutę przed końcem, kiedy do bramki MKS-u trafiła Jovana Milojević. Niestety chwilę później na 19:17 rzuciła Joanna Drabik i chociaż Zagłębie za sprawą Aliny Wojtas rzuciły jeszcze osiemnastą bramkę na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

MKS Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)

MKS Lublin: Gawlik, Januchta, Besen – Migdaliowa, Achruk 5, Rola 4, Gęga 2, Matuszczyk, Repelewska, Drabik 2, Niesciaruk, Nocuń 2, Rosiak 4.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik, Ważna 2, Jochymek, Wojtas 3, Belmas, Pielesz 4, Milojević 3.

W innych spotkaniach dolnośląskich drużyn KPR Jelenia Góra wygrał z Koroną Kielce 29:25, a KPR Kobierzyce pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 27:24.