Wrocław ma... najbrzydszą choinkę w Polsce?

Patrycja Wawrzyniak | Utworzono: 2017-11-24 07:50 | Zmodyfikowano: 2017-11-24 07:50
A|A|A

- Jeśli ktoś chce zobaczyć najbrzydszą choinkę w Polsce, powinien odwiedzić Wrocław - mówił Gazecie Wrocławskiej wieloletni prezydent stolicy Dolnego Śląska - Bogdan Zdrojewski. 20-metrowa choinka stanęła już w centrum Rynku. W tym roku wygląda jednak inaczej - nie jest klasycznie zielona. Czy nowe drzewko rzeczywiście jest tak szpetne, jak twierdzi były prezydent miasta? - zapytaliśmy wrocławian o opinie.

I kolejni mieszkańcy miasta:

W tym roku iluminacja świąteczna będzie wyglądała inaczej niż w ostatnich latach. Ma nawiązywać do ludowych motywów w formach gwiazd i śnieżynek. Dominującymi kolorami dekoracji będą: różowy, niebieski, złoty oraz srebrny. Oficjalne rozświetlenie drzewka zaplanowano na 1 grudnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mieszkaniec
2017-12-08 01:06:38
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ruska Wiocha i bez guście. Europejska Stolica Wiochy 2017.
~EdW
2017-12-07 22:55:05
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ładna bardzo. Przypomina zaśnieżoną. A śnieg teraz w Święta to rzadkość. No chyba że na Wielkanoc... ;-)
~Pir71wrocław
2017-12-06 23:50:23
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dziadzejemy. Wtedy kiedy na prawdę są święta ( a nie adwent) nie dzieje się nic, po jarmarku hula wiatr a w drugi dzień świąt przy śmietnikach leżą szpetne rozebrane choinki. Świat staje na głowie, drzewa sadzimy zielonym w dół a korzeniem do góry we wtórze braw i zachwytów, że to jest normalne i postępowe a nie przestarzałe i tradycyjne. I tylko żal mi moich dzieci, które tych prawdziwych świąt nie będą znały, bo ktoś i coś im to wszystko zagłuszy, wyśmieje......
~Krycha
2017-12-06 18:03:35
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
To choinka na miarę naszych potrzeb ...i możliwości!
~Tomasz Miroszkin
2017-12-06 00:09:09
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 1
To przypomina meczet w Samarze :) Google grafika: meczet w samarze
~Crazy Henry
2017-12-05 09:41:20
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
To nie jest choinka!!! To jest biały stożek ustrojony bombkami, ot co. Nikt normalnie widzący nie nazwie tego dziwoląga choinką w oderwaniu od okresu świątecznego i bombek. Głupi pomysł. Nie czuję świąt patrząc na tą nieszczęsną konstrukcję. wydano kupę pieniędzy bez efektu.
~xxx2
2017-12-05 08:06:50
z adresu IP: (194.11.xxx.xxx)
Ocena: -3
Bardzo ladna choinka. Duzo lepsza niz stara.
~Realista
2017-12-04 17:05:35
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -2
Widząc po ilości osób robiących sobie zdjęcia na jej tle, choinka podoba się mieszkańcom i turystom. Będzie ładnie wyglądała gdy spadnie śnieg. Kwestia gustu. Nie wiem dlaczego Zdrojewski w mediach krytykuje jej brzydotę. Chce w ten sposób zrobić reklamę miastu?
~ktoś
2017-12-02 16:39:38
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -5
śliczna jest co wam odpierdala? Sami brzydko wyglądacie
~UMiasta
2017-12-02 13:59:17
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wrocław nie miał szczęścia do Prezydentów i ich zastępców po 1990 roku, Same pazerne , skorumpowane i prostackie buraki piastowały ten zaszczytny Urząd tego pięknego Miasta . Miejmy nadzieję że PiS to zmieni .
~OBURZONY
2017-12-02 12:21:57
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 5
FE, FE, FE, FE,.......POLSKA SŁYNIE Z PIĘKNYCH JODEŁ - NATYCHMIAST JĄ S P A L I Ć - NIECH dudkiewicz POSTAWI JĄ PRZED swoim DOMEM.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Mati
2017-12-01 22:38:48
z adresu IP: (108.171.xxx.xxx)
Ocena: -3
choinka jak choinka, jak ze wszystkim, raz wyjdzie lepiej raz gorzej, i kwestia gustu, szkoda sie nad tym rozwodzic, jak ktos nie chce nie musi na nia patrzec, a wstep do rynku darmowy..... dla mnie jest srednia na jeza, wazne z jakim nastrojem sie kolo niej przechodzi i ile sniegu spadnie :))
~Andreas
2017-11-30 15:09:56
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wygląda jak Ruska rakieta ;]
~aboco
2017-11-30 14:43:13
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Gdyby ją ściąć w połowie to ekstra tort by był na naszym rynku ;-((((
~Icecream
2017-11-29 23:15:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wielki lód stanął na wrocławskim rynku. Dynamiczny magistrat już się pochwalił ile dał za tę reklamę okolicznych lodziarni?
~KONRAD
2017-11-26 01:40:18
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 20
Tegoroczna tzw. choinka świadczy o tym,że polityczna poprawność władz miejskich odpowiedzialnych za wizerunek Miasta doszła do absurdu niwecząc jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia.W PRL starano się przemilczeć i zlaicyzować święta chrześcijańskie.Obecnie ten trend trwa dalej.Przez miasta przechodzą tabuny przebierańców podobnych do postaci gnomów i krasnoludów z bajek braci Grimm,a nie do św. Mikołaja,który był biskupem Miry(obecnie Turcja) i nie mieszkał w Laponii ani na biegunie.Sieci handlowe,które kuszą świątecznymi promocjami już od początku listopada nigdzie nie podają o jakie to Święta chodzi co nie przeszkadza im żerować na świątecznej gorączce zakupów.Część napisów na kartkach pocztowych życzy Wesołych Świąt również nie informując jakich.Tak samo Jarmark na wrocławskim Rynku rusza już 5 tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia choć kiedyś zaczynał się w pierwszy weekend grudnia z żywą piękną choinką,a nie plastikową bez gustu postawioną zapewne chińszczyzną.Jeden z wrocławskich periodyków zatytułował swoją relację z otwarcia Jarmarku tytułem: I tylko Bożego Narodzenia brak. Nic dodać nic ująć.
~Ania
2017-11-25 10:04:34
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -3
A mi się podoba! Coś innego, a myślę, że w grudniowe wieczory będzie pięknie wyglądać. Zieleń jednak znika w ciemnościach a biel odbije światło. Super pomysł!
~Jabba
2017-11-25 08:03:29
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Robiona pod Ukrainie aby ich więcej Duda sprowadził.
~Nina
2017-11-25 06:40:16
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jest nietypowa. Jednak moze warto jej dac szanse. Moze w sniegu rozswietlona bedzie suuper? Jak nie to za rok inna. Szansa zawsze sie nalezy
~Grzegorz
2017-11-25 06:34:49
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 5
Choinkę można zobaczyć w Watykanie a to badziewie wgląda jak tandetne ciastko.
~mareks
2017-11-24 21:55:57
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 6
choinka skończyła się na killem all :D a na poważnie co to jest - rożek z posypką?
~sis
2017-11-24 19:43:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tym razem nie podoba mi się, ale można jeszcze to zmienić..
~Czerniakowa
2017-11-24 15:26:22
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
Tylko jełop mógł coś takiego wymyślić, to NIE jest choinka. jest brzydkie.
~Tactac
2017-11-24 13:04:06
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 5
"Choinka " ? od razu wiadomo co to ! Jest zielonym drzewkiem - koniec Może być ozdabiana i rozswietlana taka tradycja tego się nie zmienia . Ciekawe ... gdyby obok miał stać Mikołaj ,jak by wyglądał :-) może w wersji indianina bo takiej sobie nie wyobrażam choć dużo gorzej było by mikołaja zrobić z papuasa
~Dariad
2017-11-24 12:34:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Boże nie można nigdy postawić żywej prawdziwej pięknej polskiej choinki tylko jakieś badziewie wymyślać?
~Łukasz M
2017-11-24 12:17:54
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 10
Badziew...
~Kanoi
2017-11-24 11:48:08
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie może być najbrzydszą choinką, bo po pierwsze to nie jest choinka. Stożek ubrany w bombki nie przemieni się magicznie w choinkę ;)
~Przemek
2017-11-24 11:23:19
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -3
Przepraszam, ale pan Zdrojewski oszalał. Najbrzydsza w Polsce? Co to za ocena? choinka jest inna, specyficzna, nietypowa, oryginalna, wyjątkowa. Dla jednego łądniejsza, dla drugiegoi brzydsza niż typowa. Ale żeby mówić NAJBRZYDSZA? Zawiodłem się na Panu...
~Magda em
2017-11-24 10:52:08
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Jak dla mnie ładna i oryginalna ????
~Andziax
2017-11-24 10:48:39
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: -6
Moim zdaniem choinka jest bardzo ładna. Może nie jest zielona,ale to ją wyróżnia od każdej innej jest taka wyjątkowa niespotykana. Może przypomina torcik ale ten fakt sprawia że jest jeszcze bardziej urocza ???? No ale cóż zawsze znajdą się ludzie którym coś nie podpasuje.
~Panpysio
2017-11-24 10:28:24
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 19
To mi przypomina tort weselny
~W-w
2017-11-24 10:21:35
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -3
Chociaż choinka wygląda na zaśnieżoną
~Oli
2017-11-24 10:09:57
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -6
Bardzo ładna i orginalna.
~Daniel
2017-11-24 09:21:15
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak zwykle ludzie mają problem, taki kraj, nic tylko narzekać :)
~Aga
2017-11-24 09:16:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Okropna ta choinka ..Poprzednia tez byla nie lepsza ...:(
~Sjsj
2017-11-24 09:15:27
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ciasto
~Kanoi
2017-11-24 07:35:58
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 12
To nie choinka, to biały stożek xD
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Kulturalne przedpołudnie