40-lecie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy [POSŁUCHAJ]

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2017-11-25 13:15 | Zmodyfikowano: 2017-11-25 13:21
A|A|A

fot. Wikipedia/Marek Śliwecki

Teatr Modrzejewskiej od wczoraj obchodzi swoje urodziny. Wśród wielu atrakcji na dziś i jutro aktorzy przygotowali nietypową projekcję.

- Będzie można zobaczyć między innymi aktorów, którzy dawno nie pojawiali się na legnickiej scenie - wyjaśnia dyrektor zespołu Jacek Głomb.

- Szczęściem teatru w Legnicy jest to, że siedem naszych spektakli zostało zapisanych przez Teatr Telewizji. Cztery z tych spektakli, czyli "Wschody i zachody miasta", "Balladę o Zakaczawiu", "Orkiestrę" i "Made in Poland" pokażemy w ramach projekcji na Dużej Scenie. Wstęp jest wolny.


- Wydawnictwa, które przygotowaliśmy z myślą o jubileuszu. Na przykład II tom "Dramatów Modrzejewskiej", czyli dramatów napisanych specjalnie dla naszego teatru. A także rzecz, z której najbardziej się cieszę - płyta "Nasza muzyka", którą przygotował i zaaranżował wszystkie utwory Łukasz Matuszyk - dodaje Jacek Głomb.

W 1977 roku otwarcie teatru w Legnicy najważniejsze wydarzenie w regionie. Do uruchomienia sceny - zwykle w nagrodę - delegowani byli wówczas pracownicy z różnych zakładów, nie tylko budowlanych. Wielkie tempo prac odbiło się na premierze. 40 lat temu przedstawiła to nasza reporterka Maria Woś.

Klimat Teatru - reportaż naszej redakcyjnej koleżanki - dziś wieczorem otworzy uroczystości 40-lecia legnickiej sceny. Archiwalnego reportażu możecie w całości posłuchać już teraz:

Gala jubileuszowa legnickiego teatru zaplanowana jest na godzinę 19:00 W gmachu teatru pojawią się przyjaciele oraz byli i obecni pracownicy pracownicy sceny. Miedzy innymi aktorzy i szefowie pierwszego zespołu z końca lat 70.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama