Zamieszani w Kulturę z Marcinem Januszkiewiczem [Niedziela 10:00-12:00]

Michał Kazulo, BT | Utworzono: 2017-11-26 09:30 | Zmodyfikowano: 2017-11-26 09:30

Zanim pojawi się główny bohater, to chwilę po 10:00 Jaromir Nohavica opowie o swojej twórczości, sławie i byciu "polskim Bobem Dylanem". Niedawno ten znakomity artysta wystąpił w Sali Koncertowej Radia Wrocław i znalazł chwilę, by porozmawiać z nami między próbami. Udało się jednak dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, także o Wrocławiu.

Marcin Januszkiewicz. Jego talent zachwycił publiczność i jury na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Mówi się o nim, że ma nieprawdopodobny zmysł do tworzenia nieoczywistych aranżacji i świetnie udaje mu się przenosić je na deski teatru. Januszkiewicz jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorem m. in. Teatru Studio, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W 2011 został pierwszym w historii konkursu męskim laureatem I nagrody „Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2017 r. zgarnął Grand Prix (Złotego Tukana) oraz Tukana Dziennikarzy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując „Nim wstanie dzień” (Osiecka/Komeda) oraz „Pieśń Legionów Polskich” (Wybicki/melodia ludowa).

Ostatnio wydał płytę „Osiecka po męsku”. Recenzenci piszą, że to spojrzenie na piosenki Poetki z męskiej perspektywy. A artysta kontruje: „Jeśli ktoś się spodziewa hardrockowego brzmienia albo jakiegoś mocnego uderzenia, to się trochę rozczaruje”. W niedzielne przedpołudnie będzie czas, by posłuchać tych piosenek i zapytać Marcina o kilka rzeczy, związanych z jego profesją.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULUTRA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.