Zamieszani w kulturę: Maciej Frett [NIEDZIELA 10:00]

Bartek Synowiec | Utworzono: 2017-10-22 09:08 | Zmodyfikowano: 2017-10-22 08:43

Bohaterem niedzielnego odcinka cyklu "Zamieszani w kulturę" jest Maciej Frett - muzyk formacji Job Karma i 7JK, promotor, organizator koncertów i festiwali.

Pochodzący z Karpacza Maciej Frett po studiach został we Wrocławiu, gdzie zaangażował się w rozwój i promowanie sztuki awangardowej. Przez lata prowadził w Radiu Wrocław audycję z muzyką industrialną, a w 1997 roku założył jeden z najważniejszych polskich zespołów industrialnych - Job Karma - z którym grał koncerty w rozmaitych niestandardowych przestrzeniach, jak hala elektrociepłowni, Stocznia Gdańska czy Katedra św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Z grupą Job Karma zrealizował też specjalny projekt filmowy w Czarnobylu.

Jest także założycielem stowarzyszenia Industrial Art, które odpowiada za liczne wydarzenia kulturalne we Wrocławiu. Wśród jego projektów są m.in. nadchodzący Wrocław Industrial Festival (2-5 listopada) - jeden z największych festiwali kultury industrialnej w Europie czy wydarzenia łączące ze sobą rozmaite dziedziny sztuki jak performance, malarstwo, muzyka i film. Należą do nich m.in. Podwodny Wrocław czy Rytuał.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.