Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet Polska 2009

| Utworzono: 2009-09-22 09:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet Polska 2009 - fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu
fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu
Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet Polska 2009 - 0

Reprezentacja Polski, która dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Europy, w 2003 i 2005 roku, w pierwszej fazie turnieju rywalizować będzie w Łodzi. "Złotka" zmierzą się z Chorwacją, Holandią i Hiszpanią. To jednak nie oznacza, że emocji zabraknie we Wrocławiu. Bo to właśnie grupa B jest zdecydowanie najbardziej wyrównana.

W Hali Stulecia zagrają przede wszystkim broniące mistrzowskiego tytułu Włoszki, które triumfowały w Belgii i Luksemburgu, a przed czterema laty przegrały w finale mistrzostw Europy w Chorwacji z reprezentacją Polski. Włoszki to także mistrzynie Świata z 2002 roku i triumfatorki Pucharu Świata z 2007 roku. Siatkarki z Turcji sześć lat temu wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy. Jako gospodarz turnieju, dopiero w finale musiały uznać wyższość Polek, które we wspaniałym stylu sięgnęły wtedy po złoto. Biało-czerwone w meczu finałowym gładko wygrały 3:0, ale do dziś wspominają spotkane półfinałowe z Niemkami, wygrane po pięciosetowym boju. Ta drużyna, która zajęła w 2003 roku trzecie miejsce, także zagra we wrocławskiej grupie.

Najmniej utytułowanym zespołem w tej stawce jest Francja. Ale już dwa lata temu "Trójkolorowe" udowodniły, że są w stanie walczyć z każdym zespołem jak równy z równym, zajmując na mistrzostwach Europy ósme miejsce. Dlatego niewykluczone, że Francuzki sprawią we Wrocławiu niespodziankę.

Te trzy dni rywalizacji w Hali Stulecia będą niezwykle emocjonujące. Wyniki i szczegółowe relacje ze spotkań oczywiście w Radiu Wrocław. Ale dla fanów kobiecej siatkówki mamy jeszcze większą atrakcję. Ekskluzywne KONKURSY RADIA WROCŁAW!

Terminarz spotkań we Wrocławiu:
25.09. Piątek
15.00 Turcja - Francja
17.30 Włochy - Niemcy
26.09. Sobota
15.00 Włochy - Turcja
17.30 Niemcy - Francja
27.09. Niedziela
15.00 Włochy - Francja
17.30 Niemcy - Turcja

W trakcie trwania turnieju w konkursach Radia Wrocław do zdobycia będą super atrakcyjne nagrody:
bilety wstępu na mecze, piłki, koszulki i maskotki mistrzostw, a także specjalna koszylka z podpisami całej drużyny "Złotek".

Aby stać się szczęśliwym posiadaczem wymienionych nagród, należy uważnie słuchać Radia Wrocław i wysłać SMS na numer 71160 wpisując RW siatka. Każdy nadesłany SMS to szansa zdobycia nagród. Do wybranych SMS-owiczów zadzwonimy i zadamy proste pytanie. Prawidłowa odpowiedź zostanie nagrodzona.

Codziennie od środy do niedzieli tylko w Radiu Wrocław - żebyś wiedział!

Organizatorzy Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet przygotowali również własne konkursy oraz interesujące usługi SMSowe. Dla wszystkich kibiców dostępne będą specjalne SMSowe serwisy informacyjne mistrzostw oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Informacje o konkursie, usłudze INFOSERWIS oraz informacje o Mistrzostwach są dostępne na stronie: www.mekobiet2009.pl

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.