Superliga: Zwycięski thriller Zagłębia, wyraźna porażka Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-12-06 20:00

Spotkanie w Lubinie miało emocjonujący przebieg. Zagłębie w końcówce pierwszej połowy objęło prowadzenie 18:16. W drugiej połowie "Miedziowi" podkręcili tempo. W 35 minucie Jan Czuwara trafił na 21:17, a trzy minuty później bramka Przemysława Mrozowicza dała gospodarzom pięcio-bramkową przewagę (24:19). Jeszcze na 8 minut przed końcem meczu Zagłębie miało cztery trafienia przewagi. W 59 minucie Pogoń doprowadziła do remisu 29:29. Ostatnie akcje przyniosły mnóstwo emocji. Zagłębie przegrywało 30:31, kiedy na 35 sekund przed końcem meczu Dawid Przysiek przelobował z karnego bramkarza rywali i wyrównał stan rywalizacji. Na sekundę przed końcem stały fragment mieli goście. Do karnego dla Pogoni podszedł Wojciech Jedziniak, ale jego rzut obronił Jakub Skrzyniarz!

O losach spotkania decydowały zatem rzuty karne. Lepiej wykonywali je gospodarze - 4:3. W decydującej serii Patryk Małecki obronił rzut Rafała Krupy.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 35:34 (18:16; 31:31)

Zupełnie inaczej potoczył się natomiast mecz w Mielcu. O ile pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 12:11, to w drugich 30 minutach Chrobry był już wyraźnie słabszy. W 42 minucie przegrywali już sześcioma trafieniami. Ostatecznie skończyło się na 12 bramkach różnicy.

Stal Mielec - Chrobry Głogów 29:17 (12:11)