Biegi biją rekordy... popularności

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-12-19 11:00 | Zmodyfikowano: 2017-12-19 10:43
A|A|A

fot. mat. prasowe

Chodzi o  imprezy sportowe w Karkonoszach czy Górach Izerskich. Zapisy na zaplanowany na czerwiec bieg "3xŚnieżka raz Mont Blanc" w Karpaczu zakończyły się, zanim się na dobre zaczęły przyznaje burmistrz, Radosław Jęcek:

- Byłem bardzo zszokowany, przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Przy limicie 850 miejsc po 10 minutach musieliśmy pozamykać listy. Nie udało się zapisać na listy startowe grupie około 3 tysięcy osób, które próbowały. Nie ma już także miejsc na przyszłoroczny Maraton Karkonoski, są pojedyncze na Chojnik Maraton, mówi biegacz i organizator zawodów, Robert Gudowski:

- Widać to przy zapisach, na trasach biegowych, w całej Polsce bieganie się rozwija, ale tutaj w Karkonosze biegacze bardzo lubią przyjeżdżać. Wpływ na ogromne zainteresowanie niektórymi imprezami ma na pewno możliwość wbiegnięcia na szczyt Śnieżki, na co zezwolenie jest wydawane zaledwie dla kilku imprez w roku.

Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek uważa, że coraz więcej osób chce wystartować w imprezach, których trasa prowadzi przez Śnieżkę, zwłaszcza, że z powodów przyrodniczych są w tym względzie znaczące ograniczenia:

- Elitarna zaczyna być Śnieżka, tego słowa nie bójmy się tu użyć bo faktycznie 8-9 imprez tutaj może zostać rozegrane. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama