Koszykarki Ślęzy bliżej ćwierćfinału Pucharu Europy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-01-04 21:15

Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały na wyjeździe z węgierskim zespołem KSC Szekszard 77:72 w 1 meczu 1/8 finału Pucharu Europy. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyły Sonia Ursu-Kim 22 i Sharnee Zoll 18.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Węgierski zespół, który w lidze nie przegrał w tym sezonie jeszcze meczu grał dobrze i po 10. minutach prowadził 22:18.

Druga część spotkania to dominacja mistrzyń Polski. Ślęza grała skutecznie w ataku i znakomicie w obronie. Tę część meczu drużyna Arkadiusza Rusina wygrała 21:8.

Trzecią kwartę wrocławski zespół znów rozpoczął dobrze, ale potem przebudziły się nieco gospodynie. Mimo to Ślęza wygrała kolejne 10. minut 24:21.

Przed ostatnią kwartą mistrzynie Polski prowadziły 63:51. Gospodynie robiły wszystko, aby odrobić straty i częściowo im się to udało. Tę część meczu wygrał węgierski zespół 21:14, ale całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ślęzy 77:72.

Rewanż rozegrany zostanie w środę we Wrocławiu.

KSC Szekszard - Ślęza Wrocław 72:77 (22:18, 8:21, 21:24, 21:14)

Szekszard: Kiss, Theodorean, Oblak 16, A. Studer 5, Gereben 9, Mansare, Balint 12, Krnjić 18, Mc Call, Erkić 12.

Ślęza: Sklepowicz 3, Zoll 18, Sosnowska 8, Kaczmarczyk 7, Ajduković 6, Treffers 6, Kastanek 6, Ursu-Kim 22, Szybała, Ndiba 1.