Jak zmienić Dzierżoniów mając do dyspozycji 1 mln zł?

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2018-01-05 10:52 | Zmodyfikowano: 2018-01-05 10:52
A|A|A

Aby zgłosić swój pomysł, wystarczy mieć ukończone 16 lat. Nie jest też wymagany stały meldunek. Składamy projekt, zbieramy co najmniej 30 podpisów, a później głosujemy.

Frekwencja wynosi średnio od 15 do 20%, a z roku na rok, pomysły są coraz ciekawsze. Do regulaminu wprowadzono drobne zmiany. Między innymi zwiększono kwotę na jeden projekt do 300 tys zł, jednak co istotne - budżet osobno uwzględnia też potrzeby młodzieży - mówi Rafał Pilśniak z dzierżoniowskiego magistratu:

Taki projekt musi otrzymać 30 podpisów poparcia. Do tej pory mieszkańcy często zgłaszali place zabaw, ten rynek jednak się nasycił i z biegiem edycji pojawiają się nowe pomysły.

Pomysły muszą być możliwe do realizacji na terenach miasta i mają być ogólnodostępne. Listę zgłoszonych projektów poznamy do 10 maja. Samo głosowanie ruszy 21 i potrwa do czerwca. Przez pierwsze dni naboru zgłoszono już 2 projekty. Jeden z nich zakłada wyposażenie przedszkoli w oczyszczacze powietrza. Drugi rewitalizację skweru.

W budżecie nie ma podziału na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie. Każdy mieszkaniec w głosowaniu będzie mógł wybrać tylko jedną pozycję.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama